bugün

evrimsel sürecin olumsuz etkilerinin başı çekeni. malesef sözlüktede kendini göstermiş durumlardan birisi. normal insanoğlunda bulunan lob sayısından birkaç tane fazla kıvrımın ya da en fazla 2 tane(lob sayısı) bulunmasıyla meydana gelen anomali.

aslında kişinin doğumundan itibaren başlamış olduğu egzersizlerin kısıtlılığının ya da üşengeçliğinin tezahürü bir durum kıvrımlarının sayısının bir elin parmağını geçmemesi. insanoğlu bir işe ne kadar fazla eğilirse, kendisini o kulvarda o kadar fazla gelişmiş bulmuştur süreç itibariyle. örneğin tarih öncesi devirlerde ilk başta alet kullanmayı adet edinmiş, yavaş yavaş bu özelliğini geliştirmiş ve sonunda tarihin başlamasına, akabinde kullanılan materyalin(tunç, bakır, vs..) cinsine bağlı olarak devirlerin şekillendirmesinde öncü bir rol üstlenmiştir. ancak her insanın kendi tarihsel sürecini yazdığını düşünüyorum. burdan hareketle doğuşta itibaren, kendi özelliklerimiz geliştireceğimiz kanısına varıyorum. bu da kişinin, fiziki veya biyolojik özelliklerini geliştirmesinde yine kişinin hayatı algılayışı, önceliği verdiği özelliği, geliştirmek istediği haslete ne kadar vakit harcadığı gibisinden durumların ayırıcı unsur olarak görev aldığı gerçeğini apaçık gözler önüne seriyor.

misal verecek olursak, #2322565 nolu giride ve şahsıma ait nick altı girilerinde de görülebileceği gibi yazar arkadaşın evrimsel sürecinden kıvrımlarını artırmak gibi en ufak bir talebi dahi olmadığı açıkça belli oluyor. her fırsatta bunu dile getirmekten ve sözlük mecralarına kusmakta en ufak bir tereddütün içine düşmüyor. algı dünyasından bahsederken kılın kırk yarılmasıyla sonuçlanan komplo teorileriyle içindeki kabusları şahsıma ithaf etmekten çekinmediği gibi, aldığı cevapları da gönül dünyasının sığılığı oranında addedip kurulan her cümleyi hakaret olarak değerlendirmeyi adet ediniyor. oysa, uğraşılacak o kadar iş,güç, vakit harcanacak binlerce farklı eylemin fiili olma durumu varken, şahsım üzerinden prim yapmanın sözlük platformunda en büyük reklam olduğu düşüncesiyle beyhude geçen dakikalarına/saatlerine yenilerini ekliyor.

bu durumu evrimleşememiş, mutlak erdeme ulaşamamış, ulaşmayı amaç edinememiş mental ya da fiziksel sığ dünyaların kaçınılmaz sonu olarak görüyorum. 4 tane kıvrımla yaşamaktan keyif alıyorsa arkadaş, bu dakikadan sonra ona ağlamak, üzerine benzin döküp kendini yakan zavallıya ağlamakla eşdeğer olacaktır. o yüzden yolu açık olsun diyorum. bugüne kadar ki hayat görüşüyle kabul göremeyip, kurtuluşu klavye arkası şövalyeliğinde bulmuş bebeğime selam ediyorum burdan. kıvrımsız beynine zeval gelmemesi temennisiyle.
kendisini fethullahci ve yobaz olarak tanıtan ekabir'lerde görülen bir tür yapı bozukluğu.
güncel Önemli Başlıklar