bugün

Akape'nin vurgunlarından, adaletsizliklerinden bir bukle.
Şimdi 'benim paramla' yazdım diye subjektif görüp, 'ulan bu adam bile formata aykırı yazıyor' demeyin.
Buradaki 'benim param' alkolik oldum'un parası değil, istanbul ve Ankara dışında yaşayan herkesin 'benim parası.'
Topyekün, milli bir söylem yani.

Peki nasıl oluyor bu?
Akapeli Ankara ve istanbul belediyeleri metro Yapımına başlıyor. 3'e mal olan şeyi 30'a mal ettikleri için para yetmiyor, metro projesi ulaştırma bakanlığı'na devrediliyor. O da hazineden 'senin, benim paramla/vergimle aldığı bütçeyi' Ankara ve istanbul metrolarına harcıyor.
Yani benim vergim binmediğim, binmeyeceğim ankara ve istanbul metrolarına gidiyor.
Peki Ankara ve istanbulluların parası benim memleketime, izmir'e geliyor mu? Hayır, gelmiyor.

--spoiler--
Bütçe kaynaklarını Ankara ve istanbul'daki metroların yapımına akıtan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın izmir'e metrolar için kuruş bile göndermediği ortaya çıktı. Bakanlık, bugüne kadar 9 milyar lira para harcadığı istanbul ve Ankara'daki metrolara bu yıl da 4.3 milyar lira daha kaynak gönderecek. izmir'e ise sadece 30 bin lira ayrıldı.
--spoiler--

Sahi. Bunlar müslümandı değil mi?

https://www.sozcu.com.tr/...izmire-kurus-yok-3631184/
onların "zafer anıtı" olduğunu unutan yazar beyanı.

o değil de, yolcu garantisinin parasının peşin ödendiği bir denizli hava alanı var, öyle bir anıt ki insanın nutku tutuluyor. tek kelimeyle muhteşem.
Senden kesilen vergiyle ne yapılmasını istersin paşam?
'Senden kesilen vergiyle başka bir yere yatırım yapılması normal' şeklinde savunulan saçmalık.

Kardeşim devlet metro yapmaz. Belediye metro yapar. Devlet benden aldığı vergiyle bir şehre metro ya-pa-maz. Belediyenin bunu bitirecek projesi yoksa yapmasın o zaman.
Peki izmir metrosu'na neden devlet aynı paraları vermiyor?

Evet; 'benden aldığı vergiyle' Ankara ve istanbul tiplemelerine metro yapamaz. Gaziosmanpaşalı, Sincanlı metroya binecek diye benden vergi a-la-maz.