bugün

uzun süredir pankreas kanseriyle mücadele eden tunceli'nin yiğit ve vatansever evladı kamer genç'in son vasiyetidir. eğer bana bir şey olursa türk bayrağına sarıp memleketim tunceli'ye gömün demiş.

http://www.haberler.com/k...bayragina-8073950-haberi/

Kendisine acil şifalar dilemekle birlikte bu adamı siyasal islamcıların ve kürtçülerin neden sevmediğini şimdi daha iyi anlıyorum. çünkü kendisi türkiye cumhuriyeti'nin yetiştirdiği cumhuriyetçi, milliyetçi, vatanına, milletine bağlı bir isim. siyasal islamcılar cumhuriyetçi ve alevi olduğu için kürtçüler de kendi yaşam alanları saydıkları tunceliden(dersim) böylesine türkiye cumhuriyetine gönülden bağlı, vatansever, milliyetçi bir insan çıktığı için sevmiyor.
Bunlar siyaset meydanlarında görmek istediğimiz hareketler.
kamer genç te bitti desenize.
yediği devlet ekmeğinin hakkını hayatı boyunca unutmayan değerli siyasetçimiz kamer genç'in vasiyetidir.

kamer genç yoksulken devletin kendisine nasıl el uzattığını, yurtdışı eğitim de dahil olmak üzere nasıl okuttuğunu hep minnetle anlatmış ve hayatı boyunca bölücülere asla yüz vermemiştir.
rahmetli kamer genç'in vasiyeti, uygun bir devlet töreni düzenlendikten sonra yerine getirilmelidir.

teröristin ve terörist destekçisi hırsızların anlayamayacağı vasiyet.

vatan evladı, olmak budur işte...
değerli vasiyettir. vatan sevgisi vardır. türkiye'yi ağzından düşürmeyen hain piçlere kapak olmuştur. ayakkabıların içine gömüleceklere de kapak olmuştur.

yerine getirilmelidir.
(bkz: emredersiniz paşam)
türkücüler fena bozulur bu işe.
çoğu kişinin sandığının aksine kamer genç kürt değildir. kendisi tuncelili bir türkmen alevisi olduğunu defalarca kez televizyonlarda söylemiştir.

hatta zamanında flash tv'de sabahattin önkibar'ın programında sırrı sakık ayısına da ayarın alasını vermiştir. Programda Sırrı Sakık Kamer Genç’in yüzüne aynen şunları söylemiştir:

Sırrı Sakık: ”Sayın Genç siz de bizim gibi Kürtsünüz. Nasıl bizim aleyhimizde konuşursunuz?”

Kamer Genç: “Ben bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne ve Atatürk’e inanan biriyim. Ayrıca Kürt falan değilim.”

Sırrı Sakık: “Kürtüsünüz, diliniz Kürtçe!”

Kamer Genç: “Hayır Tuncelililer Kürt değil. Ayrıca dilimiz Kürtçe değil. Mesela biz Kırmançı, Soranı ve Zaza lehçeleri ile anlaşamayız. Bizim dilimiz Dersimcedir ve Kürtçe ile hiçbir benzerliği yok.”

Sırrı Sakık: “Olur mu canım Tuncelililer öz be öz Kürt. Dilleri Kürtçe!”

Kamer Genç: “Kardeşim Tuncelilileri zorla Kürt yapamazsın. Değiliz işte. Dilimizin Kürtçe ile alakası yok. Ayrıca Kürdün alevisi olmaz. Bunu sizde biliyorsunuz ama saptırıyorsunuz. Tuncelililer Türktür.”