bugün

Gün olur da belki bir gün benden bıkarsan
Gün gelir de hani bu evden çıkıp gidersen
Sanma ki senden
Senin uğruna verdiklerimden
Geriye bir şey isterim sen ayrılırken
Sanma ki senin için yaptıklarımın
Hesabı sorulacaktır senden

Beni benimle bırak giderken
Başka bir şey istemem ayrılırken
Bana bir tek beni bırak ne olur
Gerisi senin olsun

Bir başka alem seni benden alırsa
Bir başkasına olur da aşık olursan
Sanma ki senden
Senin uğruna verdiklerimden
Geriye bir şey isterim sen ayrılırken
Sanma ki senin için yaptıklarımın
Hesabı sorulacaktır senden

(bkz: levent yüksel)
yasemin enis yorumunu dinlemeyen kişi ve kişilerin cok sey kaybettiği şarkı:

http://www.youtube.com/watch?v=OihxV8Yf7Z4
manga özlediğimizin açık hali.
çok güzel bir şarkı olmuş.

edit: bu şarkı daha çok entry yer. zaman zaman gelip editleriz.
manga nın şehr-i hüzün albümünün ikinci parçasıdır.bağıra bağıra söylenecek türden güzel bir şarkıdır kendileri.
**
Al bu Dünya al senin olsun
Benim hiç gözüm yok hepsi senin olsun
Ama son bir dileğim var senden
Şu gaybana dünyada
Varını yoğunu al hepsini al da;

BENi BENiMLE BIRAK
BENi BENiMLE BU CEHENNEMDE
RUHUM SENDEN ÇOK UZAK
YABANCIYIM SENiN CENNETiNE

Al bu Dünya al senin olsun
Ne olur benden artık uzak dur
Bi günahım varsa işlediğim
O benim borcumdur
Sen varını yoğunu al hepsini al da;

BENi BENiMLE BIRAK
BENi BENiMLE BU CEHENNEMDE
RUHUM SENDEN ÇOK UZAK
YABANCIYIM SENiN CENNETiNE…
albümü almak için henüz para bulamamış bünyenin, ilk kez beyaz show'da dinlediği ve daha şarkı bitmeden aşık olunası bir şarkı olduğuna karar verdiği güzide eser.

yüreklerine sağlık...
giderken...
vurucu sözlere sahip, son dönemlerde dinlenebilir oluşuyla dikkatleri üzerine çeken, şahane "manga" parçası.
*
"...
şu gaybana dünyada
varını yoğunu al
hepsini al da
beni benimle bırak
beni benimle bu cehennemde
ruhum senden çok uzak
yabancıyım senin cennetine"

küfür gibidir, "ruhum senden çok uzak" karşıdakine.
iyi bir manga parçasıdır. tiksindiğim grubun bir şarkısının garip nedenlerle de olsa bana koyması kendilerinin başarısıdır. takdir ettim.
manga'nın 2.albümündeki 2.şarkı.etkileyici ve gerçekçi sözlerin ferman akgül'ün sesiyle oluşturduğu muhteşem bir kombinasyon.
Defol git lan başımdan cümlesinin kibar söylenişi, ayrıca trip cümlesidir.
son zamanlarda dinlediğim en iyi şarkılardan biridir. güzel yorum + söz kombinasyonu ile gönülleri fethetmişdir.
RUHUM SENDEN ÇOK UZAK
YABANCIYIM SENiN CENNETiNE..
iki"beni benimle bırak" için konuşmak gerekirse, nüket duru'nun söyylediği beni benimle bırak insanın içine oturan şarkıalrdan, özellikle levent yüksel'in kadın şarkıları albümündeki yorumuyla ve zuhal olcay'ın baş ucu şarkıları albümündeki yorumlarıyla dinlenmeli.

manga'nın şarkısına gelir isek;
cevapsız sorular'dan ve her aşk ölümü tadacak'dan sonra şehr-i hüzün albümünün en güzel 3. şarkısı diyebiliriz.

yarısından sonra hızlanıyor oluşuyla da tam bir konser şarkısı havasına bürünüyor, konserlere düşüp "beniiii benimleee bıraaaakkk" diye bağırası geliyor insanın.

sözlerinde de mecazi aşktan vazgeçip ilahi aşka yönelmiş bir insan havası var, zaten `şehr-i hüzün')ün anatemalarından birisi de tasavvuf.

özellikle hızlanan bölümde özgür can öney'in davul partizasyonu çok iyi, ferman da iyi kullanıyor sesini.

manga severler için özel parçalar arasında yer alacaktır.
nasıl bir şarkıdır ya bu dedirtir ağlamaklı gözlerle bu şarkı. bütün gün bıkmadan boğazını düğüm ede ede dinlettirir kendisini. moralin bozuk olmasa bile seni bunalıma sürüklemeye yeter de artar * * *
ayrıca darbuka nasıl yakışmış böyle sert bir parçaya yuhtur çüştür artık.
istanbul üniversitesi konserinde bağıra çağıra söylemeye hazırladım şimdiden kendimi.
vazgeçilmişlikleri anlatan mükemmel manga şarkısı. arka arkaya dinleme konusunda rekora koşturur insanı aynı zamanda. **
güzel bir girişle başlayan ve aynı güzellikle de devam edebilen manga şarkısıdır. sözlere ve müziklere özenilmiş, emek sarfedilmiştir. helal olsun dedirten, içten içe insanın canını acıtan şarkıdır.
zuhal olcayın yorumunu, diğerlerini dinlemeden tek geçerim. böyle de kaz kafalı gelenekselci bir insanım.
cem* in "bizi bizimle bırakın." cümlesinden yola çıkılarak yazıldığını öğrendiğimiz muhteşem manga şarkısı.

"beni benimle bırak, beni benimle bu cehennemde,
ruhum senden çok uzak, yabancıyım senin cennetine." kısmı yakan şarkı.
manganın şehr-i hüzün albümünün en süper şarkılarından biridir. bu şarkıyı dinlemekten bıkılmaz ve dolayısıyla; diğer şarkılara bir türlü geçilemez.
(bkz: aynı şarkıyı üst üste dinlemek)
manga'nın şehr-i hüzün albümündeki güzel şakılardan birisi. farklı algılanabilen sözlere sahiptir bu şarkı, gariptir. şöyle ki; sözlere bakınca hemen akla terkedip giden sevgiliye bir serzeniş gibi geliyor. ancak ikinci boyut da var bu sözlerde. sanki şarkının sözleri tanrı'ya isyan niteliğinde. inceleyelim efendim:

"al bu dünya al senin olsun
benim hiç gözüm yok
hepsi senin olsun "

bölümünde; evet tanrısın ve bize yaşanacak dünya vermişsin ama istemiyorum o dünyayı ben;

"beni benimle bırak
beni benimle bu cehennemde
ruhum senden çok uzak
yabancıyım senin cennetine"

bölümünde; dünya denen cehennemde yalnızım, artık sana olan inancımdan çok uzaklardayım, cennetinin yakınından bile geçemiyorum artık;

"ne olur benden artık uzak dur
bir günahım varsa işlediğim
o benim borcumdur "

bölümünde ise; günahlarımın sorumlusu benim, sen(tanrı) yaptıklarıma karışamazsın ve artık benliğime girme anlamları pek tabi çıkarılabilir. * *
kişinin kendisiyle başbaşa kalıp kendi adına yalnız kararlar almak istediği dönemde kullandığı kelime .
sen gidiyorsun git,
beni benimle bırak bari.
gittiğinde öyle yalnız kalacağım ki,
kendim benimle kalmalı.
müziğiyle insanı etkileyen bir şarkı. şehr-i hüzün'deki en güzel parçadır benim görüşüm. tüm albüm güzel olmuş orası ayrı.
manga dinleme sebebim. ikincisi için ;

(bkz: hepsi bir nefes)
zuhal olcay'ın kadife sesi ve etkileyici müziğiyle birleşen şarkı. sigara içmek istiyorum.