bugün

haklı bir eleştiridir, aynı mantıkla adem oğluyum diyen de sığırdır.

şu an toroslardan yazıyorum, genç koyunlar rahatsız.
yörük olmayı marifet sanan sığırlardır aynı zamanda. insanlığa ne katkıları olmuş bu gözlemeci topluluğun.
güzel de adam yörüğüm demiş veya eşanlamlı olarak köylüyüm demiş. ne var ki bunda bu kadar hadise çıkartacak?

nerenin yörüğüsün dersin şuranın yörüğüyüm der, biter aq.

adam yörüğüm dediğine göre kendine ana kültür veya etnisite olarak yörüklüğü görmüş ki bu da adamın doğal bir hürriyetidir.

malatya pötürgeli veya ankara sincanlı olmaktan farkı olmayan bir durum için adamları sığır ilan etmenin alemi ne?

hadi ettin. ilkel geldi sana, kim lan bu kekolar falan diyesin geldi, hadi onu da anladık.

daha neyin tenzih etmesinden bahsediyorsun ki? yörük olup yörüğüm demeyen adam tanımadım ben daha. adamların özelliği bu. sen ne desen kimse tenzih olmaz yani.

yörükleri niye bu kadar müdaafa ettim onu da bilmiyorum da iyi insanlar hani.
toros yoruklerindenim , aciklama ihtiyaci hissettim. herkes yoruk degil turkmen kokenliler daha fazla belkide. tipik yoruk kizlari bugday ten koyu sari saclara sahip olur..esmer mi esmer bir kiz yorugum derse hasss.ktir diyebilirsiniz efendim.
yörüklüğün genel bir terim olması , kişinin ben yörüğüm demesine engel değildir dediğim başlık.
Kendinelerini bişey sanırlar.