bugün

tanım:yurdum insanın laf oyunlarıyla nasıl yardığının bir örneği

cidden komik bir olaydır.

asansörcü olan kuzene yardıma gittiğim gün inşaatta yaşanmıştır.

adanalı kafasının nasıl çalıştığını gözler önüne serer.

mühendis inşaat işleriyle konuşur sıra sıra sorar hepsine sen ne iş yapıyorsun adam harç hazırladığını söyler.

sonra döner sıvacıya sen ne yapıyorsun adam sıvacı olduğunu söyler sonra bizim adanalı amcaya sorar sen ne iş yapıyorsun amca piç bir ifadeyle ben sıvacının arkasından mala vuruyom der.

kuzen ve ben yarılmış durumdayız tabi.

söz konusu mala bilirsiniz sıvayı düz bir kalıp haline getiren küçük küreksi demir lakin ordaki laf oyunu güldürmüştür beni.

edit:eski bir espriymiş sanırım vay amk adam orjinalliğini kaybetti bende ondan çıktı zannettim.yarın ilk iş gidim onun arkasından mala vurucam ama napayım komik amk bakmayın öyle ahahahahah
erken boşalma sorunu yoksa mesele yok. yoksa bir dakkada işten çıkarırlar. ne o öyle mala vur. tekrar vurmak için bir iki saat bekle.
(bkz: sen yine de biraz açıkta dur)
Eski çağlardan kalma salak bir Amele esprisidir.
okey masasında dağıtma sırası kimde sorusundan sonra yapılan sen yap arkandan ben yapacam espirisi gibi kaliteli, süper komik, über güldürücü espri. insan tutamıyor kendini azizim. her oyunda en az 2 kere yaparım. zaten iki kere sıra geliyor. keşke 30 ellik falan oynasak da çok defa yapabilsem.