bugün

hayatın boyunca sana dayatılan hayatı yaşadın arkadaşım. ilkokuldan başlarsak eğer, eve gelir gelmez yapardın ödevlerini hiç aksatmadan hem de. zekiydin taaa o zamanlarda lakin aşık olduğunu bile ben bildim de sen anlamadın küçücük kalbinle. ortaokulda istemediğin bir okula yazdılar seni elbette sınıf zeki parlak öğrenci kaynıyordu. ses etmedin yine. mağrur, çekingendin. halbuki ne vardı iki sorun da sen yaratsaydın ama yine yapmadın elbette. senden beklenen liseyi kazanamadın diye ailenle yaşadığın problemleri anlattığın gün dün gibi aklımda... lise hayatın vasatında altında başladı. hep sönük kaldın sönük olmadığın halde. oysa ailen yine senden küçük dağları yaratmanı bekliyordu. sen yapamadın. oluru yoktu çünkü.neden diyemedin ama hiç. ses çıkarmadan hep sustun. oysa neden benden herkes birşeyler bekliyor diye bir kere sorsaydın ahhh arkadaşım ahhh....
üniversite desen ayrı bir hikaye çıkar dostum. hiç istemediğin bir bölüme aile zoruyla yerleştin. ne vaatler ne hayallerle sana bitir dediler durmadan hatta sevgilin bile ailen için birlikteydi seninle farkındaydın. ondan ble tiksindin yavaş yavaş. dostum sen doğru olanı yaptın hep o çocuk sana layık değildi hiç. evlensen de susardın da ben kahrolurdum yine. üniversiteyi de bitirdin şimdi yine sustun herşey yine tepetaklak oldu ve hüsran. sonra bir ara kendi ayaklarımın üstünde durayım dedin de sen yapamazsın be dostum bırakmazlar. o yüzden bulaşma yine sen üzülürsün.
sen hep annenin, babanın,dayının, amcanın, teyzenin.... istediği hayatı yaşadın be canım arkadaşım biraz kendi hayatını yaşasaydın oysa sen olsaydın sadece ne muhteşem bir insandın oysa. belki bitmedin yok olmadın, lakin yıprandın eskidin. seni üzenler birgün üzülecek unutma. hepsi çekecek sana çektirdiklerini. sen hep iyi ol iyi düşün mutluluk seni de bulacak dostum.
en hakedenlerden birisin çünkü...

ben mi ? tam tersiydim lakin sonumuz pek de farklı olmadı eeeee hayat işte...
geldiğinde göreceksin dostum, sözlüğü allak bullak edeceğim.
(bkz: bir arkadaşım ekolü)
Kız iÇin sattın ya ananı sikiyim.
ah be arkadaşım. allah ın gerizekalı kızı. ulan mal. sen değilmiydin en zor anında iyi ki varsın iyi ki beni dinliyorsun diyen. kendi yediğin ayıbı benden neden çıkartmaya çalışıosun kaşar. allah ın kelavı. sen kimsin kızım benim en yakınlarıma beni anlatıyosun gerizekalı, daha çok kendine güldürtüyosun. eskisi gibi olsa aramız uyarırdım bak kızım böyle yaptıkça adını daha çok çıkartıyosun, kendine güldüürüyosun ama artık şu kadar * umrumda değilsin. allah sonunu hayır etsin ne diyim. bana uzak allah a yakın. hadi canım hayde.
Şimdi sen bugün doğmuşsun ya,Ankara’da kasvetli bir kış günü..sen var ya sen iyi ki doğmuşsun..
Çok anı biriktirdim seninle Ankara’nın bilimum her yerinde
Dost sohbetlerinde hep bayan mantıktım ya ben hani,şey gibi biraz köyün imamı gibi..
Dediğini yap yaptığını yapma gibi…
Herşeyi sakince karşılarım ya hani,hanım hanım,ketum ketum bakarım hani
Yolda yürürken sırtına atlamak istiyorum diyecek kadar manyağım aslında
Yanında kudurup,delirebildiğim az insan vardır bilirsin,değerini bil yani
Ben sınav zamanları hiç çalışmadım deyip dikilirim karşına,bütün kitabı bir saate sığdırtırsın
Sonuçlar açıklanınca küfredersin bana,gizli gizli mi çalışıyorsun lan dersin,valla çalışmıyorum.
Ben senden hep kurabiye isterim;ama hiç yapıp getirmezsin.
Ders çalışcaz diye buluşup,bütün gün bardaklar dolup boşalırken ne kadar boş insanlar olduğumuzdan yakınırız,hayıflanırız lan üniversiteli genç böyle mi olur deriz
Bazen kafayı kırmak isteriz,topuklu ayakkabılarımızla dans ederiz
Bazen kafayı kırmak isteriz,arabayı sağ çekip kolayla depresyona gireriz
Ağlarken ne kadar da çirkiniz
Ama aslında satış elemanı hiç ihtiyacınız yok diye fondotonu satmıyor ya;o kadar da güzel hatunlarız
Bazen serserilik yapmak isteriz ben hep oyun bozanlık ederim,ben duygusal bir öküzüm kızım derim
Bazen ağzıma her geleni söyler,abuk subuk konuşurum,çok saçmalarım
Bazen ağzına her geleni söyler,abuk subuk konuşur,çok saçmalarsın
Aynı şapkayı alır,aynı renk mont giyeriz
D&R’a saatlerimizi veririz;sen ajanda reyonuna atarsın kendini,ben ayraçlara takılır kalırım
Alfredo’yu sever;bazen kendimizi şımartıp aramolu kahveyi ödül sayarız
Ah en çok alışverişe gittiğimizde nefsimize hakim olamayız,ah bu kadınlar deriz
Ne yapalım güzel olan bizim olmalı deriz,o kadar da şımarığız;tabi ay sonu biraz zor çıkar sonra
işte bu liste böyle uzar gider…
Üniversite hayatımın başlamasıyla girdin hayatıma,
Çok başarılı bir okul hayatım olmadı belki ama Ankara’ya ailemi taşıyan dostlarım oldu
Çok şey kazanmışım dedirten insanlardan birisin bana

iyi ki doğdun,iyi ki varsın,candan olansın..
sana cok imreniyorum. keske senin kadar iradeli olsam.
ama olacagim. sen yapabiliyosan bende yapabilirim.
döner dönmez evlendirdiler en büyük salaklığıda bu oldu * umarım bi gün okursun *
lan pezevenk neredesin, insan bi arar sorar lan. hep ben mi arayacağım amk.
sen odama gelme diye odamın kapısını kilitledim ve son yarım saattir işemek için kıvranıyorum.
tamam la gelmiyecem odana. aç artık şu kapının kilidini.
sana bakıp çıkayım dedim almadı güvenlikler.
doğum günün kutlu olsun kanka. seviyom seni.
besiktas ta kar cok guzel yagiyor sozluk arkadaslarim. cikin yuruyun.
bugün seni ilk kez gördüm, aslında bizim yurtta kalıyormuşsun, hatta aynı blokta ama daha önce hiç seni görmemiş, farketmemişim falan filan. aslında sen farkedilmeyecek bir kız degilsin. o kadar güzelsin ki yüzündeki o makyaja rağmen... açıkçası seni tekrar tekrar tekrar görmek istiyorum. umarım en kısa zaman içinde yine karşılaşırız...
allah hepinizin belasını versin. kıskanç yaratıklar, iki dakika dost kalamıyorsunuz.
Ev arkadaşlarım, size söylüyorum. Sizin beni uyuyor sandığınız çoğu zaman ben aslında uyumuyorum. Arkamdan konuştuklarınızı da duyuyorum. Ayrıca duvarlardan sesler diğer odalara rahatça geçebiliyor, orada da ne konuştuğunuzu biliyorum. Karşıma çıkınca güleryüzlü davranmanızı da keyifle izliyorum. iki yüzlü orospu çocukları sizi! iki yüzünüzü de sikeyim sizin!
istediğin word dosyasını yaptım vaktinde ama aramızdaki olması gereken mesafe samimiyetsizliğe dönüştü ve anlaşamamamız sonucu bi türlü gönderemedim sana. bana sorumsuz demen beni çok kırdı. tartıştık, kavga ettik facebookta. daha bu yıl konuşmayı bırak birbirimizin suratına bakmadık. keşke sınıf başkanlığında gösterdiğin mücadeleyi,sabrı,uğraşını takdir ettiğimi söyleyebilseydim sana. sınıf için çektiğin çilenin yarattığı tahribatı biraz onarabilseydim.
her buluşmaya katılmak zorunda mısın pardon? sen beni hiçbiyere çağırma ben seni bi kez çağırmadım diye bana küs. yokyaa?
sana hesap vermek zorunda değilim,senin sınavların varken çok yoğunum deyip beni sallamıyorken iyiydi ama. ben bir aydır sınavlarla boğuşuyorum ama sen bilemezsin tabi bunu. şimdi aklın başına geldi illa saçma sapan dertlerini anlatcan diye mi düştün peşime, tamam iyisin, hoşsun ama boş olmaya başladın sende diğerleri gibi. o yüzden seninle konuşmak istemiyorum daha ne üstüme geliyorsun ki otur ilk önce kendini yargıla sen ! ben senin sevgilin değilim böyle ay canım şu gün şuraya gittim çok güzeldi bilmem ne gibi saçmalıklarını dinleyeyim. Lütfen aklını başına al ve adam gibi konuş konuşacaksan da sıkıyorsun artık çünkü, her kime benzediysen oralarda vazgeç bu huylarından. ne olur ben eski arkadaşımı istiyorum,o aklı başında ,mantıklı konuşan arkadaşımı.
senin amına koyayım. bir kız yüzünden göteleklik yaptın ya amına koyayım senin. ha zaten bekliyodum senden göteleklik ama bu şekilde de değil. sırf fb üzerinden mesajlaştım diye benden kuşkulandın ya senin amına koyim. beni o kıza da küfrettirmek zorunda bıraktın ya senin amına koyim. bu kadar iç içeyken birbirimizden bu kadar soyutlandık ya senin amına koyim.

bi de burda bana seri küfrettirdiğin için senin ayrı amına koyim.
allah'ın sopası olmayabilir ama benim var ona göre.
--spoiler--
arkadaşınıza söyleyin, yan etkileri şunlardır.
--spoiler--
sana çok ihtiyacım var bu günlerde. biliyorum sen de zor zamanlar geçiriyorsun. seni merak ediyorum çok, ne olduğunu bilmek istiyorum beni huzursuz eden de bu aslında. yine korkuyorum kaybetmekten. senin de gitmenden korkuyorum. sen hep mutlu ol,çünkü sen bunu hak ediyorsun. bu sefer rüyana gelicem ve sana en güzel kelebeği getiricem bi an önce iyileş diye.
merhaba sevgili arkadaşım.
aslında arkadaş sayılabilir miyiz, bilmiyorum.
4 sene aynı okulda okuduk ama inan ortadan kaybolsan neredesin diye sormazdım. neyse konumuz bu değil.
konumuz..
işin açığı bunu sana nasıl söyleyeceğim bilmiyorum, ama yüzüne söyleyemediğim için buradaki sevgili yazarlardan özür dileyerek sana sözlük vasıtası ile içimi dökmezsem çatlarım, bunu da biliyorum.

canım şimdi sen bütün bir lise boyunca eşek gibi ders çalıştın ve devlet üniversitesini kazanamadın da özel okula gittin ya. heh işte ben senin oradaki tikican arkadaşlarına tüküreyim e mi. telefondan ekran görüntüsü alınca çok sevimli olmuşsunuz çünkü. yani seni tanımasam " bakın ben erkeklerle sohbet ediyorum " demek için o fotoğrafı koydun falan sanarım ama allahtan ne kadar cici bir kız olduğunu da biliyorum.

üniversiteye geçtim kızılı boyadığın o güzel saçlarına bayıldım! yani esmer bir insan dahi olsan o kadar doğal ve o kadar kaliteli durmuş ki, arkandan " yıldız tilbeye benzemiş " falan diyenlerin kıskandığını düşünüyorum. ayrıca sen esmer değilsin dimi canım, birazcık bronz tenlisin, hatta küçükken sarışındın.

biz lise de zorunluluktan gittiğimiz müze vs gezilerde sigara içmek için bir gölge ararken " hocam bakın yine sigara içiyolar " demiş olabilirsin. ama şimdi sigaraya başlamış olman hiç sorun değil. yani sigaraya başlamak demişken okulda ondan bundan bir tane alıp twittera fotoğraf yüklemekten bahsediyorum. bunu yapmış olman gerçekten mesele değil de, keşke sigaranın yanındaki sakızları göstermeseydin.. zira lise ve dengi dönemlerde ailesinden gizli sigara içen her genç bilir ki o sakız ancak aileden sigara kokusu gizlenmek için çiğnenir.

yazıma burada son verirken eklemeden geçemeyeceğim; o düşük belli dar paçalı kotlar 38 beden ve altı bayanlar için makbul olan giysilerdir.
hani aklında olsun.