bugün

eski kafalıların düşünce tarzıdır. aranan bir özellik değildir. tamam bakire değilim demesi belki biraz abestir ama, olan olmuştur. kıza zarar vermekle ele ne geçilecektir. bekara karı boşaması kolaydır hesabı, atan atana a.q. büyük konuşarak ele birşey geçmez.
kolay kolay hiç bir kızın babasına söyleyebileceği bir cümle değildir. Gerekte yoktur zaten.
pis planları olan babadır.
töre ve namus yüzünden öz kızını öldüren babadan daha iyi bir babadır, ama bazı insanlar için kızını bakire olmadığı için öldüren baba ne yazıkki eli öpülesi babadır.
"olmuşla ölmüşe çare yok" sözünü bilen ve doğruluğunu kavramış babadır.
yeni neslin okuluydu, iyi bir is bulup duzen kurmasiydi derken otuz yasindan sonra evlilige maddi ve manevi hazir oldugu dusunulurse, bu surec icerisinde kendini hazir hissettiginde sevdigi birisiyle cinselligi yasamis, mutlu, kendinden emin bir kizin babasidir ve bunu duydugunda olgunlukla karsilayacaktir.

ama sadece mustakbel kocasina yemek yapmak, temizlik ve cocuk dogurmak icin dunyaya getirilmis, okutulmamis ve evde koca bekleyen bir kizsa bunu soyleyen, hayatinin geri kalan kismini ceza evinde "ben nasil kiydim nazli bebegime" diye torelere soverek harcayacak babadir.
yeni neslin okuluydu, iyi bir is bulup duzen kurmasiydi derken otuz yasindan sonra evlilige maddi ve manevi hazir oldugu dusunulurse, bu surec icerisinde kendini hazir hissettiginde sevdigi birisiyle cinselligi yasamis, mutlu, kendinden emin bir kizin babasidir ve bunu duydugunda olgunlukla karsilayacaktir.

ama sadece mustakbel kocasina yemek yapmak, temizlik ve cocuk dogurmak icin dunyaya getirilmis, okutulmamis ve evde koca bekleyen bir kizsa bunu soyleyen, hayatinin geri kalan kismini ceza evinde "ben nasil kiydim nazli bebegime" diye torelere soverek harcayacak babadir.
kendi kızına tecavüz edip , hamile kalınca da "töre" ayağına infaz eden babadan daha çok kritize edilmesi anlaşılamayandır.
türkiyede yaşamayan babadır.
(bkz: bakirelik zarı dikilir 5000 TL) namusu sırf bacak arasında sayan zihniyettir.
+ baba - kızı

+ züheyla bakiresin değil mi kızım
- hiç merak etme babacığım heo götten verdim
+ aferin kızım... şimdi bir salak seni sevmesine rağmen bakire değil diye almaz iş almayalım başımıza
- baba diktirecek parayı da birikmiştirdim ama yine de yapmadım
bekaret önemli değil diyerek karı sikme sanatını icra edecek erkeklerin doluşacağı bir başlık daha.
şam babasıdır laiktir.
türkiyede çok ama çok az olan tiplerdir.
izmir'de yaşıyan babadır. şayet erkek arkadaşı askere filan giderse kızına doğum günü hediyesi olarak vibratör alacaktır.
Bir Avrupa ülkesini anımsatıyor. Her aile kendi ailesini umursada filmlerde pek öyle gözükmemekte.
evladını her şekilde sahiplenen ''gerçek'' babadır.

tabii bu başlığı açanların ve onaylayanların çocuğu olmadığından babalığın ne olduğu da bilemezler.
hala bir tane zeka özürlü yazarın izmirlidir demesini beklediğim başlık.
kızına pek karışamayan babadır.. zannetmiyorum ki bir baba bu durumu mutlulukla karşılasın..
(bkz: bekire kız arıyorum)
(bkz: ve maxim malak dedi)
(bkz: buna da şükür) (bkz: bekaret zarla ölçülmez)
Olmaz olsun, öyle baba.
-baba ben bakire değilim.
+olsun kızım cana geleceğine mala gelsin.
1 gün önce adamın karısı:
-halit ben karşı komşudan hamile kaldım...
1 gün önceden 1 gün önce oğlu:
-baba ben hamamda bir adamla tanıştım, bir süredir beraberiz, aşığım...
o gün kızı:
-baba ben bakire değilim.
-olsun kızım.
(bkz: izmirin alsancağında bakireler patlar)