bugün

açılımı bornova belediyesi gençlik eğitimi merkezi olan, izmir'in bornova ilçesinde bölgedeki özel dershanelere gitme olanağı bulunmayan öğrenciler için kendilerini eğitime atamış, son derece kaliteli ve deneyimli eğitim kadrosuyla öğrencilere her türlü desteğin sağlandığı merkezin ismiydi. Şu an hala varlar Mıdır bilinmez...
2000 yılında kurulup sonraki belediye yönetimlerinin de destek ve bilinciyle eğitim hizmetlerine uzunca bir süre başarı ve kararlılıkla devam etmiş olan bu merkezde gençleri sınavlara hazırlamanın yanı sıra onları kültürel ve sosyal yönden geliştirecek çeşitli kurslar, genç kaşif bilim evi, resim atölyesi gibi çeşitli aktivitelerin de yapılabildiği ortamlar sağlanmaktaydı...
Uzun yıllar boyunca yüzlerce genci hiçbir karşılık beklemeden tamamen ücretsiz olarak, duyarlı eğitim bilinciyle sınavlara hazırlamışlardır.
şunu da eklemekte fayda var; bu hizmetin tamamen ücretsiz olması sebebiyle eğitim kalitesi anlamında özel dersanelere nazaran bir eksikliği varmış yönünde bir önyargı oluşabiliyor. bu tamamen yanlıştır. özel dersanelerden en büyük farkı ise yalnızca sınıf mevcudunun 5-10 kişi fazla olmasıdır.
her yıl anadolu ve fen liseleri oranında üniversite kazandırmaktadır..ayrıca başarısı sebebiyle de bölgedeki diğer dersaneler tarafından pek hoş karşılanmamaktadır.