bugün

sabah saat 8:20 de celp kağıdı gelmiş yazar beyanı.

boşver harun abi takma kafana geçiyor. bak ben 15 ay yaptım.
harun abilere batar.

zira akli olan hicbir kiz sevgilisini askere gondermek istemez hele de soyle bir ortamda.
her zaman poşet olarak çağrılması gereken sözde top erkektir.
bende bedellli yapmadım gerçi param olsada bedelli yapmazdım. o kadar para verilir mi? zaten hepi topu 6 ay.
Askerlik zorunlu olmasaydi kaciniz askere giderdiniz acaba? Hepiniz mi?
Birilerinin rantı uğruna ölmek istemeyen erkek. Komutan botu boyayıp, albay karısı şöförlüğü yapanlara dert olmuş erkektir. Sanırsın bordobereli olarak yaptı gebeş.
Dahte: dövizli askerlik hizmetine tâbi er.
bedelli askerlik yapmak tam bir anlatım bozukluğu.bedelli olunca askerlik yapmış olmuyorsun.
siyasetçilerin iki dudağından çıkacak sözler nedeniyle ölmek (ya da şehit olmak adına ne derseniz) istememesidir.
Fakir beyanı.
Bi vicdan tatmini beyanı. Bu ülkenin siyasetçilerinin, iş adamlarının, generallerinin çocukları askerlik yapmaz ama nedense hepsi adam yerine konuyor, hepsi hali vakti yerinde, geleceğe yön veren insanlar olarak lanse ediliyorlar. Hani askerlik yapmayanı adam yerine koymazlar ona kimse kız vermezler denir ya koysun masanın üstüne iki tomar parayı, çıkarsın koçun, sabancının yönetim kurulu üyeliği kimliğini, desin ben şu bakanın oğluyum bakalım kim adam yerine koymuyor kim kız vermiyor ona. Bu ülkenin ancak garibanları askerlik yapar gider albayın ayakkabısını temizler, astsubayın bakkal çırağı olur, çatışma çıktı mı hadi git vatanın sana ihtiyacı var denir ve gencecik yaşta ölür. Bu ülkedeki askerlik mantığı budur net, hadi bakalım kendine erkeğim diyenler önden buyursun askerlik şubesi sizi bekler.
eykektir o eykek. erkek olsa gider adam gibi dağlarda, bayırlarda yapar askerliğini ister prof ol ister bürokrat bebesi. git 6 ay yap gel amk.
bir de bunların asıp kesen milliyetçi ülkücü tipleri vardır. askerlikten ölümüne kaçan ama bir olay olduğu zamanda ilk ortaya çıkan, ortalığı velveleye veren, twitter-fb-instagramda her türlü paylaşımda bulunan, sadece ağzı ve parmakları çalışan ama iş ele silah almaya gelince korkudan kaçacak delik arayan ağlak bebelerdir.
Askerlik Adaletsiz olan bir durumdur. Her asker vatanını korumaz. doğuda yapılan askerlik ile batıda yapılan askerlik bir değildir. Doktorun 6 ay içinde ölümden kurtaracağı insanlar varken neden askerlik yapsın? Öğretmenin 6 ay içinde cehaletten kurtaracağı bir nesil varken neden askerlik yapsın? Mühendisin bizim geleceğimiz için bir buluş yapması daha değerli değil mi? Bir çok örnek teşkil edebiliriz. Ömrünü okumaya adamış insanların askerlik yapmasına karşıyım. Param olsada ben versem.
bu kişi ben olacağım ilerde umarım..yüksek lisans falan derken bedelli çıkana kadar ertelencek zaten askerlik,ha bedelli çıkmasa da çıkana kadar kaçarım yada yurtdışı yaparım çok zor bişey değil,nasılsa sike sike çıkacak yine..benim merak ettiğim sizin gibi orospu çocuklarına giren çıkan ne..paramı verip devletin beni haksız yere esir etmesine engel oluyorum,maddi olarak fayda sağlıyorum hatta..sizin gibi orospu çocuklarının bi ileri safhası da var,uzun dönem askerlik yapan cahiller 6 ay yapanlara bok atar,onlar sizden de orospu çocuğu malesef..

istediğiniz kadar bok atın,sizin gibi vatan millet sakarya edebiyatıyla ruh hastası vasıfsız,kalitesiz bi uzman çavuş yada üsteğmenin ağız kokusunu çekmem..amk sanki askerlerin hepsini savaşa sokuyolar,alayı mal mal işlerde koşturuyo lan,kimi asker çocuklarına okul servis şoförlüğü yapıyo,kimi alay komutanının karısının poşetlerini taşıyo bu mu lan erkeklik..babam tskdan emekli amk doğuda sayısız çatışma gördü herif o bile angarya olarak görüyo askerliği..bedelli paramı finanse edecek..siz hala o minnacık beyninizle vatanpervercilik oynayın