bugün

adana da yaşanmış büyük talihsizlik. ayıp.

ayla avşar denen bir müdüre çıkıyor, okul birincisi kız kapalı diye başını açması yönünde tehditler savuruyor, başaramayacağını anlayınca onları kürsüye çıkartmıyor. hemde biri okul birincisi.

yıl 2012 olmuş hala böyle geri kafalılar var.

http://www.facebook.com/profile.php?id=594684770 bu ayla hanımın facebook profili. (provokatörlük ikinci mesleği gibi)

http://www.zaman.com.tr/h...-diye-kursuye-cikarilmadi bu da haber linki.

edit: bazıları pm ile laf çakmaya çalışıyor, onlara buradan sözüm şudur; siz başörtüsüne karşı iseniz yüzsüzlük yapıp demokrasi istemeyin. ayrıca kamu alanı da alanları da tüm başörtüsüne karşı olanların totoşuna girsin.
başörtüyü savunmak isteyen yazar söylemi.

zaman gazetesi yayınlamasa şaşardım zaten, biz sizlerle nereye kadar gideceğiz kardeşim, bu ülke nereye sürükleniyor yahu.

edit: asıl provokatörlük senin mesleğin gibi ki; bu tür konuları ateşliyor milleti galeyana getirmeye çalışıyorsun, insanların reklamını yapmak sana düşmez ve bir öğretmenin facebooktaki profiline kadar bu konun arkasında olman kimin provokatör olduğunu doğrular.
hala bu ülke insanların yüzyıllardır kullandığı giysiyi "bir yerlere sürüklenme" olarak nitelendirenleri görmemize sebep olan işgüzar müdüre. bi tükenmediler.
geri kafalılık.

şimdi sözüm başörtüsüne laf edenlere. güzel kardeşim ben senin mayoyla bilmem neyle gezmene ses çıkarıyorur muyum? sen niye benim başörtüme laf ediyorsun. istediğimi giyerim, sana mı soracağım ne giyeceğimi?

bu ülke sizin gibiler yüzünden ne hallere geldi. bir de laf ediyorsunuz. sonra da demokrat kesiliyorsunuz. siz önce insanların inançlarına bir saygı göstermeyi öğrenin hocam.
Başörtüsüz müdüredir.
disiplin kurallarını uygulamış olan müdüredir. zira okul disiplin kurallarının uygulandığı bir yerdir. nasıl ki saçlara jöle, tırnaklara oje yasaklanmışsa başörtüsünün de yasaklanmış olması doğaldır. üniversitede olsa sonuna kadar hak veririm özgürlüğü kısıtlanıyor diye, ama lisede bunu savunan zihniyete sadece götümle gülerim. türban ister siyasi simge olsun, ister kendini güzel hissettiği için giysin, isterse de bunu dinin gereği gibi yalanlara dayanarak giyilmiş olsun serbest olmalı, ama üniversitede! lisede ne işi var, allah aşkına... Üniversite insanın kendini keşfettiği, siyasi görüşünü rahatlıkla dile getirdiği yerdir, dolayısı ile bu görüşünü paylaşacağı yer üniversitedir. gelgelelim, erkeklerin kızların saçından tahrik olacağını düşünen insanlara acıyorum. sizin erkekliğinize tüküreyim. 27 yıllık hayatımda bir kızın saçından tahrik olmadım, etrafımdaki diğer insanlar da tahrik olmadı. ama siz kız saçından tahrik olan erkeklerseniz, sizler aciz yaratıklarsınız.
bu olaylarda milletimizin ne kadar empati yapabildiğini görüyoruz bazı arkadaşlarımız bu yönetmelik falan demiş ama kürtaja gelince de benim bedenim diyor o insana benim yaşam tarzım demesini kendine sindiremiyor ama türbanlılarda bu benim yaşam tarzım kimse karışmasın diyor ama başbakan kürtaj diyincede başbakan için doğru söylüyor hem zaten dinimiz de bunu yasaklamıştır diyor ama kime sorsan o haklı.
Okul yönetmeliğinde türbanla giremeyeceği yazıyor. hocaya hak veriyorum. ama bu haberin sanki din düşmanlığı gibi verilmesine üzüldüm. emin olun o müdür şakirt de olsa yine baş örtülü ögrenciyi kürsüye çıkartmazdı. ama bunu tehtitle değil güzellikle soylerdi.
Olması gerekeni yapmış müdürdür. iktidardan göt alarak mazlum edebiyatı yapma şeklinizi sikeyim. eskiden böyle şeyler yoktu.

edit: verdiğim rahatsızlıktan dolayı hepinizin
söz konusu kız başörtüsü ile derse değil mezuniyet törenine geldiğinden bok yemiş müdüredir. Mezuniyet törenine orospu gibi giyinip gelinebiliyorsa başörtüsüyle de gelinir. ikisi de okul kıyafeti değil, gelinen yer de derslik değil. Bu kız sade din dersinden mi iyi not alıp okul birincisi oldu? Ona not veren hocaların hepsi de başörtülü müydü? Bütün fenni, ilmi derslerde de okulun birincisi bu kız, yani başörtülü olması onun başörtüsüz arkadaşlarının ilmen daha önünde olduğu gerçeğini değiştirmez.
kanunlari uygulamis muduredir. ayrica okullara mayoyla gidildigini sananlarin karsi arguman olarak koyduklari sey mayodan farksiz bir bez parcasidir. nasil ki mayoyla okula gidilemiyorsa basortusu de o derece yasak.
çok çok doğru bir karardır,daha 13 yaşındaki bir insan dinini seçemez ve mantıklı düşünemez,bunun sonucundada aile baskısıyla vur öldür kafirleri gibi arap düşünceleri ortaya çıkar ve türklükten uzaklaşılır yani o çocuk 5 seneye kalmaz yobaz olacaktır,o yüzden öyle insanları okula almak bile mantık dışıdır...
başlık "başörtülü öğrencileri kürsüye çıkartmayan müdire" şeklinde düzeltilirse anlaşılır kılınabilir.