bugün

bir nevi kendinizi mutlu etmektir. birilerinin mutluluklarında payınız olması bu mutluluk sonucunda gözündeki o gülümseyi görebilmeniz yaşanabilinecek en özel ve en anlamlı anlardan biridir.
bencil, cimri, kötü bir karakter olmadığının kanıtıdır.
başkalarından kasıt kim olacağına göre değişen durumdur.

not: bencil olanlar yalnızca kendi kendine mutlu olabilir.
bu başlığı açmamdaki sebeb bugün tanık olduğum bir olaydır. sınıfımızda yüzünde ve gözünde problem olan durumu iyi olmayan bir arkadaşımızın bir hocamız tarafından masrafları tamamen karşılanarak onu tedavi için amerikaya yollamasıdır. arkadaşın mutluluğu görülmeye değerdi. ama hocamızın bu iyiliği takdire şayan bir davranıştı. zaten kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş.
(bkz: insanlık ölmemiş)
Hayvanlar başkalarına zarar, insanlar fayda verir.
Süt veren inek, bal yapan arı, yumurta veren tavuk kadar da olsa başklarına fayda verip mutlu etmeyen insanlarla aynı atmosferdeyiz.
iyilik yapan, iyilik bulur.
çok kocaman ve gösterişli ve isimsiz bir çiçek gelmişti zamanında, çöpe atmak üzereydim ki aklıma geldi, çok tatlı bir kız arkadaşı olan ve eminim ki kibarlık, düşünceli, romantik bir hareket incelik yapmayan kurs arkadaşıma vermiştim sevgilisine götürsün diye.
(Öküz bedava çiçek bulmuş hala mırın kırın etti götürmem diye, erkek işte)

Veeeeee bugün öğrendim ki nişanlanmışlar. ne alaka diyebilirsiniz, sanki o çiçeğin etkisi olmuş gibi geldi. nasıl mutlu oldum sanki ben everdim *.