bugün

üçüncü dünya ülkesidir. çok nettir.
onu da doğru düzgün konuşamayan, "höt zöt" yaparak konuşan başbakanı olan ülkedir.
yazık hangi ülkeyse. oysa benim başbakanım 2 kelime ingilizceyle hem türkiye deki yahudi sempatizanlarını, hem yahudileri göt etmiştir.
70 milletin dilini bilse ne olur bu üslupla konuştuktan sonra.
buna da şükür dedirtendir.
tercümanlık yapacak kadar ingilizce bilen ecevit'i hatırladıkça şükredilesi başbakan. önemli olan boyu değil işlevi.
diğer milletler neden bizim dilimizi bilmiyorlar diye isyan etmek.
başbakanı bir değil iki değil üç değil dört değil tam beş dilen ülkenin başbakanından 4 eksik dil bilen başbakandır. çok tuhafmış net.
layık olduğu şekilde yönetilen ülkedir. o başbakanı da o ülkenin halkı seçmiştir.
Türkiye değildir. Başbakan Gürcü oldugu için anadilini biliyordur. Muhtemelen arapça da biliyor. Hanımı arap.

ingilizce ve fransızca kutsal bir dil olduğunu biliyoruz bazi çevrelerde. Bu Ezikliğe laf bile sokmaya utanıyorum.

Ayrıca one minute ingilizce van minit söylenir. Lan gerzek doğru telaffuzu dalga konusu yapıyorsun ben seni adam yerine nasıl koyarım.

Du bist ein Hausneger der Inselaffen, arschkriecher der Froschfresser.

Herkes yabancı dil biliyor ya anlarsın Blaed.
ülkesini kalkındırmak için oradan oraya koşturan, canla başla çalışan ve bu yüzden dil öğrenmeye vakit bulamayan ülkenin başbakanıdır.
başbakanının vatandaşı seni, bak olmadığın halde ben seni adam yerine koyabiliyorum, senin işin daha kolay olsa gerek bu durumda; söylemeyip yazdığıma göre one minute'de problem yok. sorun zaten telaffuzda değil. bildiği iki kelimeyle nasıl 'özgüven' sahibi olduğunu duyurmuştu dünyaya, ona ithafen.