bugün

anlamadığım zihinyettir. başbakan bize hizmet etmekle görevlidir. benim bakış açıma göre sadece işçidir. benim işçim. vergilerimi doğru kullanması gereken. benim düzgün bir hayat yaşayabilmem için gerekli zemini oluşturması gereken bir işçi. hizmet alamazsam eleştiririm kardeşim. mutlu değilim ben.
herkesi toplayip goturdukleri bir ortamda hic sasirtici olmayan zihniyettir. bu kisilere birader niye korkuyosun diye sormamak lazim cunku adam hakli korkuyor ve korkmak icin hakli gerekceleri var.
eleştiri sağlıklı yapıldığı sürece, herkes eleştirilmeyi hak eder.
ezik bir insan zihniyetidir. eleştirilecek bir şey varsa (ki dolu), hiç çekinmeden eleştirmek gerekir. zaten çoğunluğun bütün yapılanları sineye çekmesi yüzünden bu haldeyiz.
eleştiri getiren medyaya değerine sattıklarını söyledikleri tekel, tüpraş, telekom, ereğli demir çelik fabrikası artı kuşadası limanının toplam satış değeri kadar vergi borcu çıkartır ise eleştirmekten korkarsın. (bir medya kuruluşu ne kadar kazanıyor olabilir ki tüpraşın, tekelin, türktelekomun ve daha nicelerinin toplam değerinden daha fazla vergi borcu olabilir)

bu sadece bir örnek cumhuriyet gazetesi yazarlarını içeri attırır, cumhuriyet gazetesini bombalatır ardından bombalayanlar cumhuriyet gazetesi yazarlarıdır diye suçunu da onlara atar, erzurumda 7 tane askeri öldürtür (veya öldürenlere sınırda mahkeme kurarak beraat ettirir davul zurna ile karşılar) öldürülen 7 askerin suçunu da askerleri kesin komutanlar öldürmüştür (pkk eylemi kendi yaptığını duyurmasına rağmen) diyerek komutanları ergenekondan içeri atar ise, başsavcıları tarikatları araştırıyorlar diye hapse atar ise. 70 yaşındaki kanser kadının evine baskın yapıp silah araması yapar ise (ulan türkan saylanın evinde silah araması yapan zihniyete ne diyim ben.. kadın 70 yaşında kanser hastası, kadının evinde tank bulsan ne olacak darbe mi yapacak kadın..)
eleştiri yapan sinan aygünün evinde şans eseri şofben arıza yaparda tamirci gelince içinde cloak marka tabanca bulur ise, sinan aygünde o gün bu silahı polise teslim ederse ben bunu buldum diye, ertesi gün de ergenekon savcıları sinan aygünün evine baskına gelir de şofbende bişi bulamadığı için öle kalırsa.. sinan aygün şans eseri ergenekonda yıllarca hapiset yatmaktan pisipisine bu şekilde yırttığını görürsen..

sen de eleştirmekten korkarsın kardeş...
(bkz: recep tayyip erdoğan ın dünyaya kattıkları)