bugün

devlet büyüklerine saygısızlık suçundan göz altına alınma sebebidir.

olayın en güzel kısmı ise, bu suçtan gözaltına alınan elemanlara, polis otosunda disko müzik ve türk sanat müziği dinletilmesi.

seviyorum bu ülkeyi. her gün ayrı bir komedi.

http://tinyurl.com/nujmzl
(bkz: horned hand)
horns up yaparken işaret ve yüzük parmağının aldığı konum "ergenekon kurdu" nu çağrıştırdığından tehlikeli sonuçlar doğurabilecek eylemdir.

gözaltında piyasa müzik dinleyerek cezasını çekmiş metalhead arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.
--spoiler--
21 saat gözaltında tutuldular.
--spoiler--

(bkz: eve dönüş) *
(bkz: siyasi görüş soran savcı)
(bkz: açık alanda içki içmekten gözaltına alınmak)
(ara: akıl fikir)
Verdiğiniz takdirde, beş dakika içerisinde korumalar eşliğindeki polislerin sizi gözaltına alması, yirmibir saat gözaltında tutulmak, türk sanat müziği ve pop müzik dinletilmek suretiyle cezalandırılmanız olası eylemdir.
(bkz: selam verdik borclu ciktik)
"metalci selamı"'nın nasıl bir şey olduğunu merak ettiren eylem. işin ilginci olayı birinci şahıstan dinlediğinizde, ya da birçok yerden okuduğunuzda çocuk bizzat "hareket çektim" demektedir ama her nasılsa bu "hareket çekme" olayı haber yapmaya gelince "metalci selamı (?) verme"ye dönüşmektedir. bakıyoruz:

"Daha sonra demlenmeye devam ederken Paradise Lost sahneye çıktı ve dışarıdan duyduğumuz kadarıyla bol bol da uyuttu, belki bu tarz işleri kovalayan bir adam olsaydım ağır bir Paradise Lost fanı olabilirdim tamam ama ilk 2-3 albümlerini falan sevmem içimde Paradise Lost'u izleme isteğini uyandırmaya yetmedi. Çok ilginç bir hadise daha döndü mekanın önünden arka arkaya geçen 6-7 tane simsiyah bol korumalı, ajanlı makam arabalarına çimde demlenen bir grup elemanın içinden bir tanesinin hareket çekmesi arabalardan bir görevlinin camdan "ne yapıyorsun lan sen" diye bağırmasıyla ortamı bir anda dondurdu. Arabalar uzaklaştı derken o oturan grup tabi bir anda telaşlandı geri dönerler mi diye ve beklediğimiz de oldu. 10 dk. sonra bir sürü Ajan Smith kılıklı adam, bununla beraber askerler ve polisler geldi ve bu elemanları yaka paça götürdüler. Ve sanırım eleman baltayı fena taşa vurmuştu. Çünkü geçen arabadaki ya bir bakandı ya daha yüksek makamda birisi... Bir el hareketini bu kadar ciddiye alıpta geri dönen bu insanlara artık söyleyecek laf bulamıyorum. Bu ne komplekstir artık? (Tabi elemanların akıbeti bilinmiyor) * "

http://morbidzine.com/mod...file=article&sid=1647

ve hareketi çeken çocuk facebook'taki ilgili grupta birinci ağızdan şunları yazmıştır:

"arkdaşlar uni rocktan alınmamız gerçekten komediydi çok güzel 2 gün geçirdik karakolda.bunun yanında kreator babayı izleyemedik olayın en üzücü boyutuda bu olsa gerek.başta kafasını camdan çıkarıp doberman gibi havlayan korumasının kışkırtması sonrada kandil akşamında içki içip muhabbet ettiğimiz için sanırım birilerinin kanına dokundu. bizzat kendi talimat verip aldırmış eksik olmasın.amaç niyet belliydi zaten festivali karalamaktı ama başaramadı başaramıyacakta."

http://www.facebook.com/wall.php?id=132129941631

eğer silinmişse mesajın screenshotını şuradan görebilirsiniz:

görsel

adam başbakana hareket çekiyor, yani bildiğin suç işliyor, sonra da çıkıp adamlar "bi hareket de bu kadar ciddiye alınmaz ki yeaa * * :):9:9:):)" şeklinde saçma beyanatlar veriyor. "amacı festivali karalamak" gibi garip fikirler üretiliyor. bir ülkenin başbakanına hareket çekmeyi ve bunun üzerine tutuklanmayı "başbakan'ın suçu" olarak görüyor. tamam belki başbakanın abarttığı kadar "kültür erozyonu" yok ama birinin bu nerde nasıl davranması gerektiğini bilmeyen ergen metalci gençlere bir şeyleri öğretmesi gerekiyor. ama doğru ya; adamlar metalci, adamlar asi kimseyi dinlemez onlar "fuck the system hacı oh yeah! \m/".
(bkz: bir metalci selamı olarak el hareketi)
büyük ihtimal ülkücü bozkurt işareti ile karıştırılarak akçılar tarafından korku ile yapılacak eylemdir. malum bu akçılarda büyük bir ülkücü korkusu var.
o adama fazladır.
ne anlar o metalci selamından be!
görmek istemediği gençlik değil mi o...
kültürlü başbakanımızın nah yapıldığını sanarak, etrafındakilere yakalayın demesiyle sonlanacak eylem.
apar topar karakola götürülüp, cumhuriyet mitinglerine katıldınız mı, hangi partiye oy verdiniz gibi suallerin muhattabı olma yolunda atılan ilk adımdır.
bir sonraki aşaması başbakanla birlikte pentagram'ın konserinde headbang yapmak olan eylem.
başbakanı wall of death ile evine uğurlama iseği uyandıran eylem.