bugün

yüzük parmağına takılanının anlam ve önemini filmlerden, dizilerden filan görüyoruz, öğreniyoruz da şu baş parmağa takılanının ne manaya geldiğini anlamış değilim sözlük. valla bak. sorduğunda "bi anlamı yok, öylesine" cevabı alıyorum. kandırıldığımın farkındayım lakin. "bazlamaaaa ben evlendim biliyo musun?" deyip yüzük parmağını göstermeyi biliyosun, şunun anlamını da söyleyiversene rahatlayalım. yok hacı yok, gençlikten umudu kestim.
kaynagı soruldugu vakit "bilmiyorum" diyebilecegim bir bilgi sunmak isterim. agızlarda dolaşan lakırtılara aşina olan kulağımın bilgiyi akıttığı sağ lobuma göre "lezbiyen" kavramının simgesi.
- lezbiyenim.
- tercihen arkadan.
- at gibi azgınım.
- erkeğimin kölesiyim.
- sevgilim var.
gibi bir çok g*tten uydurma anlam ve önemdir. biri der 'aa, bu kız kesin lezbiyen.' öbürü der 'yok aga, o sevgilisi var demek.' lan bi sittirin dağılın lan. bu kadar da sallanmaz ki. yoktur bir anlamı. takın, takıştırın.
--spoiler--
baş otorite demektir. ‘dediğim dedik’ mesajını verir. başparmak kalın ve güçlüdür. ‘kendini ayarla, dayanabilirsen dayan’ der adeta. başparmak aslında erkekliği, 4 parmak da kadınlığı simgeler. yani 4 kadını bile idare edebilirim anlamında kendine bir paye ayırır. başparmak “ben tutmaya yararım, tutucuyum, açıklıktan hoşlanmam” demeye getirir. ayrıca “ben ötekilerden özgürüm, bir yere bağımlı kalamam” diye böbürlenir. başparmak her parmağın ucuna dokunabilir. yani onları öper, “çapkınım” demek ister. “tespih çekme, para sayma benim işimdir, sabretmesini bilirim, parayı da severim. i̇şime gelince öteki parmakların yardımına koşarım. tuttuğumu bırakmam ona göre. kalem de benden sorulur, kılıç da. ben her yerde varım” ve daha başka neler der neler. bütün bunlara kafayı niye yoruyorsun? adam mesaj vermek ister. sağa takmışsa ‘bu akşam tamam’, sola takmışsa yarın anlamına gelir. seni sıkmamak için uzatmıyorum. takan neresine takarsa taksın, kendi bileceği iş. ne yaparsa yapsın, tasası sana mı düştü
--spoiler--