bugün

on binlerce kişiyi mağdur etmektedir. acilen hükümet tarafından kaldırılmalı ve gelişmiş ülkelerde olduğu gibi yaş sınırı kaldırılmalıdır. genelde kaymakamlık, gelir uzmanlığı, müfettişlik gibi a sınıfı kadrolar için kullanılmaktadır. b sınıfı kadrolar yani düz memurluklar için yaş sınırı çoğunlukla yoktur.
gerekli olandır.
35 inden sonra çoğu özelde çalışanlardan verim alamayan iş sahiplerinin 35 üstü elemanları çıkarması sonucusu bu kişilerin devlete girmek istemesi sonucu alınana önlem.Bence bayağı doğru bir politika.
Gerekli olmayandır.
Yaş dışında, daha önemli özellikler gözönüne alınarak, şartlar konulabilir.
Kendini donatmış, eğitmiş, mesleki bilgisine, değerler katmış olan bir insanın, mutlaka değerlendirilmesi ve birikiminden faydalanılması en doğru davranıştır.
Yetenek ve bilgi birikimi esas alınmalıdır.
Ülkenin başına ne geldiyse, ehil olmayan, elinde diploması olunca, kendini " heman" sanan insanlar yüzünden geldi.
Açın gözlerinizi artık!
tam olarak ne için bu sınır bilemiyorum ama hani işe alım için mi 35 yaşında olunmalı yoksa işe en yaşlı alınabilcek kişi mi 35 yaşında . bunun dışında ben devlet emekli olmuş ya da emekliliği yaklaşmış kişileri teyit etsin istiyorum çübkü mesela benim ilkokulda türkçe hocam 60 yaşındaydı ve yarı kör yarı sağır gibi bir şeydi , oysa atanmayı bekleyen o kadar çok insan var ki, buna bi çare düşünülmeli.