bugün

ancak bir öğrenci evinde olabilecek hadise.
fakat bu yiyeceklerin ev arkadaşlardan da saklanması ironiktir. yani saklamaktan kasıt budur. ev arkadaşlarından yiyecekleri saklamak.
bizzat başımıza gelmiştir bu hadise efenim * *.
klasiktir, öğrenci evine memleket dönüşlerinde bavul dolusu erzak getirilir ve salonda açılır bu bavullar. büyük boy salamlar çıkarılır savaş yapılır vs. mutluluk günüdür o gün. buzdolabının ilk defa böylesine dolduğunu görürsünüz. buraya kadar tamam fakat ulrich * ile bizim başımıza gelen hadise biraz farklıydı.
neyse efenim. bizde açtık bavulları ve türlü komikliklerle buzdolabını doldurduk. fakat diğer ev arkadaşımız daha sonradan geldi ve bavulunu hiçte bizim açtığımız gibi açmadı. saflığımızdan mıdır nedir hiç sorma gereğide duymadık.
neyse efenim bu kirli çıkı arkadaş bir gün bana "ya hacı şu benim çantadan cdleri versene" diye bir istekte bulundu. hay hay diyerek odasının yolunu tuttum, çantayı açtığımda şok içerisindeydim. aman allahım helvalar, sucuklar, makarnalar * *, salçalar *, kısacası ne ararsan var, biskremler bile *. neyse efenim şaşkınlığımı kısa sürede yatıştırdım ve cdleri alarak arkadaşa verdim. durumdan ona hiç bahsetmedim ama sir ulrich'e bu manzarayı göstermem gerekiyordu. gösterdim de. o da şok içindeydi. çünkü dediğim gibi ne ararsan ordaydı. bir kaç kişiye daha gösterdik sonra, çocuğun adı çıkıya çıktı *. gelecek yıl için o arkadaşa başarılar diliyorum. benden uzak olsundur allah'a yakın.
büyük şerefsizliktir. arkadaşlarını kandırmak ve onlardan faydalanmaktır.

siz memleketten bütün harçlığınızı harcayarak kıt geçinen ana babanın fedakarlıklarıyla bir bavul yiyecek alırsınız. lan kardeşlerimle beraber yeriz aç kalmayalım da ne olursa olsun dersiniz. dolabı öyle bir şevkle doldurursunuz ki. arada gidip dolaba bakılır ve mutlu olunur.

fakat aralarından biri elbet şerefsiz çıkar. getirdiği herşeyi kendine saklamak gibi bir benciliiğe düşmüştür. sanki yiyeceğinde gözümüz var . allah affetsin nimet ama al hepsini götüne sok banane ! .

bir de benim kadar fedakar bir insansanız sözlük bu görüntü karşınıza çıkınca şok olursunuz gülme krizlerine girersiniz saatlerce * kısacası emeklerinize yazık olur ve bütün sene boşa gider. o arkadaşa burdan sesleniyorum sözlüğe yazar olmaya falan kalkarsan * nickini kirli çıkı yaparsan harika uyum olur.