bugün

yalama basının yeni bok yemesi. iran gazı tamamen kestiğinden 1 gün sonra, zaten önümüzdeki hafta pazartesi açacağız diye açıklama yaptı. bu açıklama basında yer almadan önce basın mensupları, başbakana soru yönelttiler "gaz sorunu ne olacak" diye. başbakan da şu yanıtı verdi, "arkadaşlar ahmedinejadla (telefon üzerinde) görüşme ayarlamaya çalışıyorlar".

başbakan daha iranla görüşmeden iran zaten gazı azalttı kesti, sonra da açtı. bu bir mesajdı. iran'ın akp'yi ya da türkiye'yi iplediği yoktu.

şimdi bu durumu, "başbakan bastırdı bush tırstı", başbakan "höt" dedi ab temsilcileri "al sana göt" dedi, gibi yalandan olduğu her halinden belli olan şişirme haber haline getirmenin ne anlamı var. a yalama basın. *
(bkz: gaza gelmek)
"devreye girdi" değil, ahmedinejad'la biraz uzak mesafeli telefon görüşmesi yaparak hal hatır sordu.

değişen bir şey yok, iran sadece gaz dağılımını analiz etmek için "geçici" olarak kapatmıştı vanaları.
başbakanın konuyu açıklayan cümlesi şöyledir.

-....iran gazı verecek.. *
bu kadar kolay bir meseleydi de gazı niye kestiler adamlar bizle dalga geçiyor doğalgaz ile istedikleri tavizi alıyorlar. ama olsun tayyip yine iş bitiriciliğini gösterdi aferin ona.
** ahmed, yafrucum gazı kesmişsin bizim, hayırdır?

* bir sesini duymak istedim tayyipciğim.

** ehehe, seni çok ihmal ettim ya.

* iran'da hiç eşcinsel yok biliyor musun?

** akıllı ol, imada bulunma bana, şerefsiz.

* çok sexisin..

** tamam, eski defterleri açma, gazı aç. cemil ipekçi'ye bağlasınlar seni sonra..

* çok merci.