bugün

banka : kredi kartınızın son ödeme tarihi geçmiştir. en kısa zamanda ödeme yapmanızı bekliyoruz. X bank iyi günler.

yanıtçı: kusura bakmayın alacaklarımı alamadım cuma ya söz yatırıcam sizede iyi günler.
banka : kredi kartınızın son ödeme tarihi geçmiştir. en kısa zamanda ödeme yapmanızı bekliyoruz. X bank iyi günler.

ben : artık görüşmeyelim. sorun sende değil bende.

ben : hacı o değil de gişede duran esmer kız var ya, senin aran iyidir onunla bana yapıver onu be hacı. kib, öptm, bye...
bankadan gelen kısa mesaja cevap vermediği için bankanın çağrı merkezını arayan insan bu dünyada hatta güzel ülkemde mevcuttur.

Biisimbulamadım bir bankanın çağrı merkezinde çalışmaktadır ve bir bayram sabahı yine mesaidedir.* telefon çalar, "iyi günler biisimbulamadim ben, size nasıl yardımcı olabilirim?" diye sorar ve gerekli cevabı alır; "biisimbulamadım hanımcım siz iyi bayramlar diye mesaj atmışsınız ama ben size cevap veremedim. çok çok iyi bayramlar hanım kızım, kolay gelsin, dikkat edin efendim kendinize"
kocaman bir şaşkınlık ve bonusu gülümseme ile telefon kapıtılır.*
-değerli müşterimiz faturanızın son ödeme tarihi 15 ekim 2009 dur. ibraz tarihinden önce ödemeniz rica olunur.

-canım valla sıkışığız bu ara.