bugün

bu kararı alanların hiç öğrencilik yapmadıklarını düşündürten rezalet.
http://www.gazetemerhaba.com/?p=33135

gerçekten merak ediyorum nasıl alınıyor bu kararlar. mesela oturuyorlar koltuklarında, "ne yapalım?" diye canları sıkılıyor sonra da böyle saçma salak kararlar mı alıyorlar? bunu hangi mantığa sığdırabiliyorlar? ödenek yok o zaman öğrencileri zora sokalım. nasıl fikir? hadi birinin aklına geldi bu. hiç mi kimse "napıyoruz biz abi?" demedi? bir tane allah'ın kulu da "abicim bunlar öğrenci." demedi mi yani?

daha geçen yıl 1 lira olan otobüs ücretleri bir anda 1,60 liraya çıktı zaten. o paraya mis gibi dolmuşa biniyorduk da uyuya uyuya geliyorduk. şimdi minicik otobüste adım atacak yer kalmıyor. hani sosyal devlet?

bir de nasıl ayırt edecekler merak ediyorum. yemekhanede zibilyon tane öğrenci oluyor. her birini tek tek nasıl kontrol edebilirler? bu kontrole harcanacak enerjilerle daha iyi bir şey yapılırdı eminim, her neyse.

bu kararı alanların da onayların da hiç ilgilenmedikleri bir konu var; burası kıt kanaat geçinenlerin okulu. hem çalışıp hem okuyan, burslarla geçinen çocukların okulu. hiç mi zengin, durumu iyi öğrenci yok? bir sürü var. fakat zaten durumu iyi insanların o yemekhanede 2 öğün yemeye ihtiyaçları yok. yani zaten onları etkilemiyor bu durum. alınan karar bu yemekhanede iki öğün yiyip günü geçirmeye çalışan insanları etkiliyor. direk onları vuruyor.

her geçen gün "bu kesin son ya başka alınabilecek saçma karar kalmadı zaten." diyorum. bakıyorum yine bir yerlerden bulmuşlar.

bir sonraki hamle de "okuldaki alet edevatı satalım, bütçemiz yok." olacak herhalde. belki diplomaları da parayla satarlar ya da derslerde okul eşyalarını kullanmak için para öderiz? nasıl fikir? rektörlük bunu bir düşünsün derim.
iki gün tekrarlandı bu , sıraya girdim bekle bekle sonuna yaklaşmışken yemek bitti diye anons yapılıyor.
ya okulun kapasitesi 3 bin öğrenci,sadece 500 kişilik yemek yapılıyor. Bu daha ne kadar böyle devam edecek? Muamma....rezaletin böylesi.