bugün

parası sayılı, babası emekli ya da işçi, kendisi de kardeşleri ile küçük emrah filmlerinde ki gibi yaşayan hakir insandır.

gördüğünüz yerde kaçmanız

elinizde ki poşetleri saklamanız

yolunuzu değiştirmeniz

sevgilinizden bahsetmemeniz

şiddetle tavsiye edilir.
şöyle 10-15bin limitli bir kredi kartı bile almaktan aciz insandır..

not:latife manasında söyledim ciddiye alanlara hayret.
parası yoktur veya sırf gıcıklık olsun diye alıp 2-3 ay sonra toplu ödüyordur.
parsı yoktur..asgari ücretle geçinmeye evlatlarını okutmaya çalışıyordur. bu insanları ayıplamak yerine onlara destek çıkıp asgari ücreti yükseltmek daha mantıklı olmaz mı? neyse siz düşünmeyin bunları onları hakir ve aciz görün. sizinde paranız bittiğinde sizde aynı duruma düşmek zorunda kalırsınız.
her an herkesin düşebileceği bir durumdur, acizlik değildir. gerçek acizlik bununla dalga geçebilecek karaktere sahip olmaktır.
bakkalları ve geleneksel veresiye defterlerini yaşatmaya çalışan fakir de değil gururlu insan.
Kendi başlığnı uplayacak kadar fakirdir de. Akıl dağıtılırken şemsiye, para dağıtılırken de götünü açan kişi söylemi.
nihayetinde insandır efendim o fakir. her insan gibi hayatına devam edebilmesi için, ihtiyaçlarını bir şekilde karşılamaktadır.hayat şartlarının ona verdikleriyle yaşayan, kendi yağında kavrulan, hor görülmemesi gereken, bana göre güçlü olan bir insan modelidir.
bimden alışveriş yapmasında da sakınca yoktur.
elindeki poşetleri, küçük emrah filmlerini ve yanlış yerlerde kullandığın ki eklerini skeyim dedirtendir.