bugün

Türkiye’de 1 metrekarede 1 insan varsa Japonya’da 4 insan var. Alan yetersizliği nedeniyle Japonya’da gökdelenler yapılıyor. Fakat Türkiye’de Konya gibi düz bölgeler mevcutken Ankara, istanbul, izmir gibi şehirlerde dikey mimari seçiliyor. Deprem büyüklüğü olarak Türkiye, Japonya’dan daha şanslı ama depremde ölen kişi sayısına baktığımızda Türkiye, dünyada üçüncü sırada yer alıyor. Bu ölüm oranını utanarak söylüyorum. demiş deprem uzmanı.

bunu da ben diyorum bu kadar ağır beton binalar yapmak ahmaklıktır orospu çocukluğudur. bile bile insan kurban etmektir.

https://www.gazetevatan.c...inalar-mezar-gibi-2081847

bu ülke insanı bina yapımında çalışan ülke insanı lakayıt. bir işi hakkıyla düzgün yapacak zeka ve idrakte ayrıca ahlakta değil. herkesin tek bildiği fırsatını buldu mu karşısındakini kazıklamak. bu yüzden binalar yapılırken hafif pratik basit ama güçlü kullanışlı tekniklerle yapılaşmayı yaymak ve genele yerleştirmek lazım. bu ülke karmaşık sistemli sabır isteyen şeyleri yapabilecek düzeyde değil. bununla yüzleşmemiz lazım. o kadar katlı binalara üstelik insanların milyonlarca tl parasını heba edip havaya savurarak ölüme gönderiyoruz. resmen insan kurban ediyoruz. türkiyenin problemi insanları para ve ranta en kolay ulaşmanın yolu bu saçma yapı tekniğiyle betonla göz boyayıp yaptığını sanıp bu faciayı göz göre göre çağırmasıdır.