bugün

hem dram hem komediyi o kadar güzel harmanlamışlar ki bayıldım.

bazı sahneler kahkaha garantili…

netflix’de bir şeyler arayanlara mutlaka tavsiyemdir.
çok sert dizi. bir tane entry girilmiş olması da enteresan uludağ sözlük gerçekten bitmiş bu sefer. onda da komedi denmiş alakası bile yok. bir insan buna nasıl gülüyor hayret.
oyunculuklar harika, izlemesi çok zor bazı kişiler için tetikleyici olabilir. taciz tecavüz sapıklık ve çeşitli psikolojik rahatsızlıklar işlenmiş.
acilen martha karakterini canlandıran oyuncuya ödül yağması gerekli.
dış ses sanatını iyi kullanmışlar. adamın sesinin tınısı ve aksanı baya hoş. ana karakter kendisini bize baya adapte etti. kendi kafa karışıklıklarını biz de yaşadık. yaşlı teyzelerin dizi izlerken kötü niyetli erkeğin tuzağına düşmek üzere olan kadına "kaç silkecekler" diye tepki vermesi gibi mutlak kötü ve mutlak saf çizgileri belirgin değildi. dizi gerçek hikayeden uyarlanma hatta başrolde oynayan kişinin kendi hikayesi. hikayede adamın yaşadığı süreçler birbirinden ayrılarak gayet iyi işlenmiş. ancak gerçek hayatta yaşanılan süreçler daha iç içe geçiyor. dizi biraz süslenmiş demek istiyorum. zaten müzikler ve kamera açıları üzerimizde fazlasıyla etkili oluyor. hikaye saf haliyle bile yeterince etkili baktığında. özetle iyi dizi.
psikopat bir kadının bir adama takıntılı şekilde bağlanmasını anlatıyor.

daha 2. bölümü biteremeden inanılmaz derecede bunalttı beni. böyle bir insana hiç kimse tahammül edemez. sırf bu sebeple izleyemedim.
merakta etmiyor değilim ama bir yere çıkacağını düşünmüyorum. bu sıkıntıya daha fazla katlanamam.
basit stalker sayko temalı dizi. hiçbir yeni fikir, imaj yok. kurgu güzel o yüzden 3/10.