başlık formata biraz tecavüz eder gibi ama işin aslı bu. bugün esenler davutpaşa caddesi'nde chp esenler ilçe başkanı şuayip vardar'la esnafı ziyaret edip referandumda "hayır" isteyen chp milletvekili mehmet sevigen, babamın dükkanına girince ayar üstüne ayar alıp tokalaşarak girdiği dükkandan tokalaşma gereği duymadan koşar adım çıkmıştır. elbette bu diyalogları kanıtlayamam dünya görüşümüz zıt yönlerde de olsa beni tanıyanlar bilir. artı kafamdan böyle bir hikaye yazmamın kime ne faydası olurdu? bir şekilde chp esenler ilçe başkanlığına ulaşıp bugün davutpaşa caddesinde bir * dükkanda tatsız bir muhabbet yaşandı mı diye sorarsanız muhtemelen bu olaydan bahsederler. ya da sevigen'le konuşma şansınız varsa o da teyit edebilir.

diyaloglar daha uzundur ben özet geçiyorum;

sevigen-efendim referandumda "hayır" istiyoruz
babam-anlat bakayım bi neden "hayır" vermeliyim
sevigen-şimdi bakın bu referandum akp lehine
babam-ben okudum hemen tüm maddeler vatandaş lehine gözüküyor...

babam-bana hayır demem için bir tek mantıklı sebep gösterin
sevigen-akp bu referandumla saltanatını kuruyor
babam-bunun referandumla ne ilgisi var, bu ülkede cumhuriyetten sonra bir saltanat kurulmuşsa o da sizin tek parti dönemi saltanatınızdır
sevigen-(bir müddet sessizlik) ama akp kendi yandaş medyasını oluşturuyor
babam-referandumla ne alakası var bunun, ayrıca aydın doğan gazeteleri, karamehmetler yıllardır chp sözcüsü nolmuş yani?
sevigen-bakın bu maddeler tehlikeli iktidara biz gelsek bile tehlikeli bunlar
babam-öyle bi ihtimal yok zaten tartışmaya bile gerek yok.

bir müddet daha süren diyalog sevigen'in "tamam kardeşim siz nasıl biliyorsanız öyle yapın" diyerek kapıya yönelmesiyle son bulacakken babam "eşcinsellerden hayır iste sürekli savunuyosun ya haklarını kesin verirler" diyerek kendisini kulaklarından çıkan dumanla birlikte uğurlamıştır. babamın verdiği bu ayarı az önce iftar yaparken kendisinden dinledim aynen aktardım.

unutmadan babamın daha evvelden farklı kişi-kurumlara verdiği yaran ayarlar için;

(bkz: #4220322)
(bkz: #4381696)

ayarı alan mehmet sevigen ama sinirlenen uludağ yazarları galiba hehe.

moderatörlere edit: canlandırın ben de başlığı düzelteyim ama yok yarım saati geçti o halde siz düzeltin daha napim ben?