bugün

yüreğinin en derin yerinden yara almış insan modelidir.
yalan söyleyen, duygularını bastıran insandır.
* genelde demiim ama en azında beni tanıdığım aşık olamayan insan(lar) aşk istiyorum diye embesil embesil dolanır ortalıkta. her gördüğü kıza potansiyel sevgili gözüyle bakmalar falan. gönül işleri öyle ısmarlama olmaz güzel kardeşim istemekle hiç olmaz. hem aşık olmuyosan da olma aşk yok diye ölen kaç kişi tanıdık şimdiye kadar. garip bi durum tabi.
Yaşayan ölüden başka bişi değildir.
aşık olmayan insandan farklıdır. aşık olamayan insan aşık olmak ister ancak olamaz.
karsisindakine bunun defosu neresinde gozuyle bakan insandir.
steril insan.
exlerle alakası yoktur. az müşkülpesent olayazmıştır kahramanımız, ya da karşısına yeterli kalibredeki dişi çıkmamıştır.
çok seçicidir herhalde..yada beklentisi çok fazladır aradığı bulmak istediği kişide ama..aşk ısmarlama olmazdır bir tek bunu bilmiyordur..pat diye çıkar karşına neye uğrdığını şaşırırsın..hani yolda dalgın dalgın yürürsünde tam sokağın köşesini döenerken karşına biri çıkar.çarpar belki de sana kalırsın korkarsın belki ama şaşırırsın da neye uğradığını şaşırırsın.işte aşk böyledir..aşık olayım hade deyince olmaz olamazz.
bunun genelde iki sebebi vardır. ya herkese aşık olan insandır. birinde kalmayı beceremiyordur. ya da aşkı çok özel bir yerde tutuyordur ve bir kerede bulup bir daha kaybetmek istemiyordur. bunun için de bekliyordur.
(bkz: beyaz atlı prens)*
eşşeğin üstündedir. aşık olduğu an eşşekten düşmek deyimini yaşayacaktır elbet. nasip kısmet bu işler.
kendisi için en mükemmeliyle çok erken karşılaşmış insandır. ondan sonrasına inanmaz.
odundur afedersin *
açdır,susuzdur çok mutsuzdur...
aradığını bulduğunu sanıp sonrasında hüsrana uğrayan,bir daha kimselere güvenemeyen insanın durumudur.
her gün biriyle gezen, sonra da ben aşık olamıyorum yaff diye hayıflanan gönlü kirlenmiş insandır.
kendine değer veriyordur.
güzelim dünyamızda olunabilecek en iyi insan modeli.
aşk korkusu...

nedeni birisini gerçekten sevdiğinde, egonun eriyip kaybolmaya başlamasıdır. Ego ile birlikte sevemezsin, ego bir engele dönüşür. Ve sen kendinle diğer kişi arasındaki engeli kaldırmak istediğinde, ego: "Bunun sonu ölüm olacak, dikkat et!" der!

aşka düşmek...

aşık olmak için bir yol, yöntem arayışı içinde olanlar; "nasıl aşık olunur?" diye soranlar yok mu? var...
Onlar ne istediklerini anlamıyorlar. Aşık olmak demek artık bir yol, bir teknik, bir yöntem yok demektir. Bu yüzden ona "aşka düşmek" denir; sen artık kontrol eden değilsin, sen basitçe içine düşensin...
.......

"Sen sen'liğini koy gel. Bende ben'liğimi koyup geleyim.
ikimiz BiR'de buluşalım."

Mevlana C. Rumi
aşık olunacak insanı bulamamıştır. arasın belki bulur.
deneme yanılma yöntemi tavsiye edilir.
dünyayı henüz toz pembe görmeyi basaramamıs insandır.
sorumluluk almak istemeyen insandır.
Çevresinde yaşananları görüp ders alan akıllı insandır. Aşık olmak için yaşayan insanlardan daha mantıklıdırlar. Hayattan daha önemli beklentileri vardır.
olur mu olur...
ağzı yanmıştır bir çok kez. güvenini kaybetmiştir. ya da insan çıkmıyordur karşısına. ama vardır bir yerde nasibi.elbet bir gün aşık olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar