bugün

pek cok azinligin basaramadigi, bir olma, gudusel olarak destek olma, kimsenin hakkini yemeden haklarina saygili olma gibi tutumlar icerir, gereklimidir, degilmidir bilemeyecegim fakat yuzyillardan bu yana bu boyle gelmistir ki hala insanlar birbirlerine refleksif olarak nerelisin diye sormaktadir. her irk, millet, topluluk artik ne derseniz diyin digerine gore azinliktir, sayica az olmasada degerlendirme kriterleri acisindan azinliktir. modern dunyada kimin nereli oldugu nerden geldigi faturalarini odedigi surece onemli olmasada turkiye gibi hala soyadi gibi bir hanenin kritik onem tasidigi bir ulkedeyiz
kurt azinligini ele alacak olursak-ki ele avuca sigmazlar biliyoruz- kendimi bildim bileli doguya yatirim, doguya politika, yildirma, alt yapi ust yapi tartismalari surer gider, dogrudur da, herkesin bildigi seyler bunlar, ortada tarafli bir politika var, simdi ama bunun sebebi var demeyin,ortada bir gelisimsiz ve yatirimsiz birakma politikasi var,bunu cebe koydum suraya gidiyorum
birde buyuksehirlerdeki, meclisteki,buyuk firmalarda ki kurt asilli arkadaslarimiz var,cok gucluler,cok zenginler, paraya para diyorlar hala ama,birilerini ve hatta birbirlerini bicakliyor olduruyor gasp ediyorlar, mafyalar kuruyor gercekten etkili roller aliyorlar orda burda, ama nedense belli bir noktadan sonra kurt teror pkk onlarin sorunu olmaktan cikiyor, butun bu politikalara neden olan dongunun icine giriyorlar,
kimisi politakayla ilgileniyor ama hala silahli eylemi desteklemekten cekinmiyolarlar, avrupada, orda burda meclise girsek konusarak bu isi halledecez sozlerini ,teror orgutumu degil mi,diyormusunuz demiyormusunuz gevelemelerine kurban ediyorlar, azinlik olmanin hakkinin veremiyorlar yine,
yurtdisina gidip aklinizin alamayacagi isler yapiyorlar, oranin firsat esitliginden yaralanip neler yapabileceklerini ispatliyorlar ama is geldigi yere bakmak olunca yuzlerini cevirmek istemiyorlar.
demek istedigim azinlilik olamak zaman ilerledikce daha bir zorlasiyor ve fakir azinliklar bu iliskilerden en karsiz ayrilanlar oluyor.