bugün

yaradana hakarettir. ve yine bu sayede hem beni, hem de kendini gühana davet etmektedir bu çabayı gösteren insan evlatları. günahlarım boyunlarına!

farklı olma çabası değildir bu. inceden saygı da duyarım bu çaba içerisinde olanlara. başka şeyler üretme çabası, ilk olmanın vermiş olduğu haz güzeldir. lakin kendilerine hakaret dolu sözlerimi, düşüncelerimi kusmayı bırakın sıçtığım, bi tablonun silik ve de ezik figüranları vardır ki güzel yurdumda, günaha sokar beni. yıpratır çelik gibi sinirlerimi, küfürler ürettirir bana.

ikoncanlara özenen yurdum insanından bahsediyorum biraz, evet. bunları birer tanrıça gibi görüp, her giydiğinin ertesi gün çakmalarıyla ya da benzerleriyle donanmış canlı zombilerin, hala bu gördüğü ama hala son bi umutla "aynılık"lar içerisinde yırtındığı çabadır beni illet edip, ciğerlerimi çürüten.

birbirleriyle amansız bir yarış halinde olan güzel kadınlardan bahsediyorum biraz, evet. bi aralar bakarken gözlerimi yaşartan kadın şebnem dönmez'i gördüm dün. rihanna saç modeliyle! şükrettim allah'ıma yine, içimdeki güzel kadın sensörlerini bozmamda bana güç verdiği için.

biri tuttuğunda her kanalda çıkan birbirinin aynısı dizilerden bahsediyorum biraz, evet. katili, sabri beyi, sıdıka'yı, samim'i neden hala unutamadığımızdan bahsediyorum ulan. o çoğunuzun "ııyyy yivreeaaannchhhssiiaaann" diyeceği aynalı tahir'den bahsediyorum lan. farklılıktan bahsediyorum yani. üstelik çaba gösterilmeden elde edilmiş farklılıktan. ve şu anda gözünüzü bürüyen paranın, fark edilme çabasının, normal insandan farklı görünme çabanızın, ben ve benim gibi insanların " farkındalığına" zerre etki edemeyeceğinden bahsediyorum bre ziyan olmuş, tutunamamış, kaybolmuşlar.

özellikle çirkin kadınlardan istirham ediyorum. bilakis! lütfen kendiniz olun. güzel ama aynı olan hiçbir şeye özellikle kadına özenmeyin. onlar ki sendeki farklılığa hiçbir zaman el süremezler, içten içe kıskanırlar seni. yoksa gözlerinde perde, varsa gururun ancak görebilirsin bunu.

aynılıklardan fark olmaz, sokun bunu artık cereyan yapan kafanızda uçup gitmekte olan aklınızın günbegün azalan hacmine. çünkü;

hiçbiriniz farklı olamazsınız böyle. çünkü hepiniz farklı farklı aynısınız.