bugün

" aaa ne kadar iğrenç bir başlık " demeden önce bi dur, şöyle derin bir nefes al, rahatla.
kadın kuaförlerinde işleyiş nasıldır bilemem ama, erkek kuoförlerinde sakal traşı bile olsan sevgili berberimiz enseye aynayı tutup " nasıl olmuş abeyyy " diye sorar mutlaka. bunu cilt bakım merkezinde manikür/pedikür yaptırdıktan sonra saçına ayna tutup " nasıl olmuş ablaaa " şeklinde de düşünebilirsin sevgili bağyan.

zor bi hadisedir efendim erkekler için şaç kestirme aktivitesi. kafanızda bi model tasarlayıp, sırasını bekleyen kurbanlık gibi oturursunuz berber koltuğuna. " abi önlerden 3 cm kes, arkalardan 2,5 cm kes, yanları 5 cm uzat " şeklinde koordinatlar berberimize verildikten sonra, ferhat güzel gibi girilen berberden brad pitt gibi çıkma hayalleri yaklaşık 30 dakika sonra tuzla buz olur. yanları makineyla alınmış, üstler hafiften biraz daha uzun. günümüzde amerikan denilen, anneannemin ise bit traşı dediği model.
çağırır sevgili berberimiz çırağı, tutturur enseye aynayı ve sorar can alıcı soruyu; " abey nasıl olmuş". ebenın avu gibi olmuş! ne lan bu! diyesiniz gelir ama berberimizin elinde ki ustura, tezgahın üzerinde duran makas, bilümum kesici/delici alet ve yusuf-yusuf durumu bastırır içinizdeki kadir inanır hezeyanını. ve dökülür dudaklardan lanet olası cümleler... eline sağlık abi...

eline, emeğine sağlık tamam da bari top sakalı kesmeseydin be abi.

ustura, mustura bunlar yine hafif şeyler. geçen sabri'nin berberi gördüm elinde testere ibrahim üzülmez'i kovalıyordu " abi sakalı almayı unutmuşsun " dedi diye.
masadasınızdır. berberde makas, makina, ustura, iğne vs bir çok delici ve kesici alet varken pekte göstermesi zor olan cesarettir.
-sen naptın abi ya, ben sana sadece hafif kısalt demedim mi, bok gibi yapmışsın, çirkin olmuş.
+senin dediğini yapsaydım sirk maymunundan farkın kalmazdı, bi şey biliyoruz da yapıyoruz.
- ya bırak ya, sen dediğimden neden çıkıyorsun ki. parasıyla değil mi arkadaşım.
+çok biliyorsan al kes lan. (bırakır gider, gururu incinmiştir keza.)
-salim abi, gönlün kalmasın ama hiç olmamış, çirkin olmuş.
+siktir git lan. bi daha gelme bu dükkana!
askerdeyken sürekli tekrarladığım bir davranıştı ama hakikaten enseleri tarrak gibi yapıyordu bizim bölük berberi.
- nasıl olmuş?
+ abi naaptın sen ya? çok çirkin olmuş...
- ben ne yapayım lan... sanki elimizdeki malzeme brad pittte biz hakkını veremedik.
+ abi yanlış konuşuyosun.
diyememe cesaretsizliğinden iyi bir özelliktir.berberden/kuaförden çıktıktan sonra rastlanan ilk araba camında yansımasını görür kişi içinden küfreder.