bugün

sağda solda dillendirilmemesi gereken bir hoşnutsuzluktur.

kendisine göre en az 15 bin tl maaş alması gerektiğini savunup , hoşnutsuzluğunu paylaşan bir doktor ortamda diğer faklı meslek mensuplarını göt ettiğinin farkında bile değildi.

+patronum tam bir kan emici 12 bin tl maaş veriyor.
+o kadar zam istedim oralı bile olmadı. en az 15 bin tl almalıyım.
+işi bırakmam an meselesi.
hayatının 7 senesini, sınıfta kaldığını da düşünürsek 8-9 senesini, kariyer falan derken 10 senesini okuyarak geçiren birinin beğenmemesi normaldir tabi. 10 sene ailesinden para alıyor eleman, tıp kitapları ateş pahasıdır. karşılığını almak isteyecektir haliyle.
12 bin tl maaşla okula yaptığı masrafı en fazla 6 ayda çıkartır. yaptığı nankörlüktür.
boşanda semerini ye söyleten kişilik.
''ben sana doktor olamazsın demedim, adam olamazsın dedim '' denilesi doktordur.
beğenip beğenmemesi kendine kalmış özel sektörde çalışan doktordur. doktor maaşları hükümetin ve gazetelerin kamuoyuna aksettirdiği gibi değildir. pratisyen ve asistan maaşı 1350 tl, uzman maaşı ise 1650 tldir. bahsi geçen rakamı üniversite de hocalar dahi almıyor. buarada üniversite hastanelerinde maaşın yanında asistanlar çoğunlukla 600-800 tl civarı döner sermaye alır, sağlık bakanlığına bağlı hastanelerde de döner sermaye miktarı rölatif olarak daha yüksektir.
kişinin konum,branşı , hangi sektörde çalıştığı belirtilmeksizin yalın bir şekilde kendi maaşıyla kıyaslayarak yorum yapması uygun degildir. 12 bin tl yi beğenmeyen doktor demekki calistiği kuruma cok daha fazla kar getiriyor, farkli hastanelerden daha yüksek teklifler alıyor ki beğenmiyor hülasa kendini ilgilendiren bir durumdur.
doktolar ve maaşları hakkında yorum yaparken kendilerinin ayda 15 güne kadar nöbet tutabilen (ertesi gün de çalışmak suretiyle), ucu açık mesai yapan, hasta yaşamı hakkında her türlü riski göğüslemiş insanlar olduğunu düşünerek yorum yapınız. bahsi gecen 12 bin tl yi beğenmeyenler azınlıktadır.
asgari ücretten bihaber olan doktor tipidir.

(bkz: 577 tl)
(bkz: cool adam doktor olursa)
doktor değildir, uzman doktordur.
sende adam ol 20000 tl maaşı beğenmeyen adam ol. olabiliyorsan eğer...
ülkenin asgari ücretinden haberi olmayan,insani duyguları olmayan doktordur.
pardon ama hangi doktormuş bu diye sormak isterim? zira, etrafımda bir sürü doktor olan akraba eş dost var; en iyisi 3500 lira maaş alıyor (yaptığım işten dolayı bodrolarını görme şansım oldu) merak ettim ya hangi doktor 12 bin lira alıyormuş? cidden!
(bkz: eğitim cehaleti alır)
eğer aynı meslekte 20 milyar maaş alan varsa gayet normaldir.
Türkiye Kamu Sen açıklamasına göre; çalışan tek kişinin yoksulluk sınırının 1.463,13 TL, dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırının ise 2.936,40 tl olduğu adaletli ülkemizde, yine yetişkin bir kişinin asgari ücretle aylık 599.12 tl ye çalıştığını bizzat tecrübe ederek görüyoruz..bunun içinden kira, elektrik, su, mutfak gibi ihtiyaçlarını da rahatlıkla (!) karşılayabiliyor. bu durumda bir doktorun 12 bin tl alması kadar doğal ne olabilir ki ? işçi sınıfı nasılsa geniiş geniş geçinebiliyor, emeklilerimiz de öyle. yürü be koçum, aldığın parada gözümüz yok, hepimizi satın alırsın sen!

edit: bu entryi eksileyen yazarımızın doktor olduğundan şüpheleniyorum.
Asgari doktor aylığından bir haber olan doktordur.
Yanan gençliğini düşünürsek ne istese azdır, yanmıştır bitmiştir zira.
6+5 yıl eğitim almış bu eğitim süresinde küçük bir küpüthane bitirmiş, haftada ortalama 2 nöbet tutmuş 10 saat süren ameliyatlar yapmış, bu kadar yoğunluğa rağmen teorik bilgisinin üst seviyede olması istenmiş, hoca dırdırından bezmiş, hasta yakını artistliğinden gına gelmiş insanlara, kıçı kırık okulları bitirip artistlik yapan dallamaların çamur attığı konudur. keza bir asistan doktor maaşı günümüzde 1450 ytl ve uzman maaşı da 1750 ytl dir. rahat olsunlar.
muayenehane açıp, hastaneden kendine yönlendirdiği hastaları yolarak bir 12 bin daha söğüşlemek isteyen "tuktor"dur.
çok zekidir, kutluyoruz.
yıllarca eğitim aldıktan sonra, hele bir de işini gerçekten layıkıyla yapıp, 'bu kadar yıl okudum ben şimdi sizin kusurlarınızla uğraşıyorum' havasına girmemiş, bu mesleğe gönül vermiş insanların dahil olmadığı doktor tipidir - ki o doktor daha bile fazlasını hakeder.
tabii bunların içinde kasaplıktan organ pazarlamasına kadar değişik şerefsizliklerle uğraşanlar için denecek bir tek şey var ; yaradan müstehakını versin.
ancak işi sadece doktorluk değil yukarıda yazan yazarların bile ne kadar ısırmaya meraklı olduklarına bakarsak hasta insanla uğraşan; yani insanla ama dertli ve ağrısı sancısı olan yani canı burnunda olan yani kısacası insanın en pis ve en keyifsiz haliyle uğraşan bir de buna doğru çözümü üretmek zorunda olan insandan bahsediyoruz. götünüz tutuştuğu zaman doktor yok mu diye feryat figan giderken okudukları değil ezberledikleri yukarıda yazanların okuduklarını kaça katlayacağı bilinmeyecek insanlık hizmetkarlarına sallıyosanız derler ki: höst !!!
not: doktor değilim.
doymak bilmeyen insandır halbuki gerçek bir doktor olsaydı halka yardım yapardı ve haline şükrededirdi.
kendisine 12000 lira maaş veriliyorsa bunu hakedecek meziyetleri var demektir. 15000 istiyorsa -ki %25 zam demektir-bunu hakettiğini düşünüyordur.

hele de 12000 lira maaşı elinin tersiyle itip 15000 istiyorsa harbiden en az 15000 lira maaşı hakediyordur.

kim lan bu doktor? ne yapıyor,uzmanlığı ne? yazın da havaya yorum yapıp durmayalım. olta mı atıyonuz,nedir?

Ek: ben 3000'e tavım abi, 4000'e de hayır demem yani.

Ek2: sigigit...
Şu an nöbetteyim, dün de nöbetçiydim, yarın da mesai yapıp akşam dörtte işimi bitirip evime gidebileceğim. Evden cumartesi sabah yedide çıktım, tam 59 saaat sonra evime dönüyorum. Birkaç ekstrem durum ve meslek dışında bana kaç tane meslek sayabilirsiniz ki stresi bu kadar çok, mesaileri bu kadar uzun ve zorlu olsun? 12.000 tlyi bırakın bir kenara, o kadar yıl okuyup didindikten sonra emrinizdeki ambulans şoförünün sizinle aynı maaşı almasıdır size koyan aslında(küçümsemek değil maksadım, kıyaslama yapmak) Hükümetin bahsettiği paraları alabilmek için bir doktorun haftada altı-yedi gün minimum 12 saat çalışması gerekli, bırakın 12 saati, kaçınız hafta sonu 5 saat çalışırsınız ki? Az önce bu entryi yazmaya ara verip bilinci kapalı olan bir hastayı burnundan hortum geçirmek suretiyle aspire ettim, hanginiz gecenin iki buçuğunda bunu yaparsınız ki? Doktorların aldığı maaşı sorgulamadan önce bir düşünün, bu mesleğin nasıl olduğunu bir araştırın lütfen, ya da gelin birlikte bir yoğun bakım nöbeti tutalım, bakalım siz kaç para maaş isteyeceksiniz nöbetten sonra?
fakülte bittikten sonra hala öğrenciliğe hayatı boyunca devam edecek ve aynı zamanda mesleğini yapan biri olacak doktor.
aynı zamanda mesleği hayat kurtarmak olan birinden de bahsediyoruz.
bir doktor kolay yetişmiyor.
adam beğenir beğenmez kimse bişey diyemez.

bazı doktorları öldürmek lazım o ayrı mesele.