bugün

"Neden Türkiye Kupası'ndan elenmeli?" sorusu sorulsa, bu sezon ki galatasaray örnek gösterilebilir. Tokatspor maçında Bruma, Elazığ maçında Aydın yılmaz!

Federasyon bıraksın kupa düzenlemeyi de, telekom arena da dahil olmak üzere şu zeminleri bir daha gözden geçirsin. Böyle zemin olmaz arkadaş!
görüntü tekrarı yayınlanırken çoğu kişinin bakamamasına ve içinin gitmesine neden olmuş talihsiz olaydır ama benim anlamadığım; adamın bileği kırılmış, pozisyona girdiği karşı takımın oyuncusu oturup ağlamış, herkesin kanı donmuş, adam belki futbol hayatına son vermek zorunda kalacak, hala sağ kanat zayıflayacak diye üzülenler var, ne denir ki şimdi size. aferin.
futbol hayatı tehlikededir.
çok geçmiş olsun.
Galatasaray ın sağ kanadında bir cenabetlik var ben bunu anladım. Önce hamit sonra bruma şimdi de aydın. Hepsi de uzun süreli sakatlıklar.

Tabi tesadüf bunlar ama bu oyunculardan ikisi zemin nedeniyle sakatlandı. Tff şunla bunla uğraşıcana şu tesisleri ve alt yapıyı düzeltsin önce.
ayak bileği kırılmış futbolcu. cidden üzüldüm, umarım acilen iyileşir.
geçmiş olsun kendisine. bilek kötü sakatlık.
tez zamanda sahalara dönmen dileğiyle. Allah acil şifalar versin içimiz ekran başında cız etti vallaha.
ah aydın ah. akşam akşam yüreğimi burkmuş oyuncudur.

bir ayak bu kadar kolay kırılmamalı ya.
beklenenden daha iyi durumda olduğu haberi geldi az önce ama bu gece resmi açıklama yapılacak kulüp tarafından.
pek çok kişi tarafından eleştirilse de pek sevdiğim, saçma bir maçta üzücü bir şekilde sakatlanan, bir an önce iyileşmesini dilediğim futbolcu.
biraz önce izledim abi milleti keklemişler ayak kırılmasını gerektiren bir pozisyon yok ki?

oyuna şikeyi yapmak için sakatlığı alet eden buna inanan bir seyirci var helal...
bruma sakatlandığında ettiğimiz beddualardan payına düşeni aldı muhtemelen. dünkü maçta da iki yerde kızıp sövecek oldum kendisine, sonra acı bir şekilde sakatlandı. üzüldüm kendisi için, yazık oldu, allah acil şifalar versin.
talihszilik üzerine talihsizlikler yaşamış futbolcu.
sakatlandığı pozisyonu tekrar tekrar izledimde, bir daha sahalara dönemez gibi görünen futbolcu. fenerli olsamda içim cız etti. umarım iyileşir.
sakatlandığı pozisyonu görmedim.

ama futbol bu sonuçta olur böyle vakalar. duygusal olmaya gerek yok.
kariyeri açısından bacağının kırılmasını olumlu karşıladığım başarılı sağ açık futbolcusu. aydın yılmaz kumaşı sağlam bir futbolcu fakat istikrarı yok. ufak sakatlıkların ardından geri döndüğünde daha verimli olduğu gözlemlenmiştir. bu büyük sakatlıktan sonra daha büyük bir geri dönüş bekliyorum. açıkçası ayağı diz kapağından kopsa 2-3 seneye bomba bir aydın'ı sahalarda görebilirdik.
geçmiş olsun kendisine fena sakatlandı, üzüldük falan ama lütfen artık galatasaray'ı bıraksın. bak futbolu bıraksın demiyorum çünkü galatasaray'dan ayrılınca geçen yaz olduğu gibi kulüpsüz kalacaktır. kim alır lan aydın'ı? bu arada sakat olmasını bahane ederek kendisini vurabiliriz de. bu da bir çözüm yani. düşünülsün bence.
sakatlığı atlatınca kendisinden her zaman olduğu gibi yine yeniden patlama bekleyeceğimiz topçu.
türkiye kupası final sonrasında çekilen fotoğrafta ayakta olduğunu gördüğümde sevindiğim futbolcu.
Kafasını futbola verirse kendisi gayet yararlı bir kanat oyuncusudur. Sezonun 30 maçında 90 dakika kaldıramaz ama 15-25 maç arası 2. yarılarda ve son 20 dakikada gayet kendisi iş yapabilir. O formdayken beşiktaşa attığı gol, süper finaldeki maçları, burağa bu sezon attığı arapas unutulmamalı. Youtube' da "aydın yılmaz skills" tarzı bir video bulamadığımdan aşina olduğumuz şeylerden bahsederek aydını ele alalım.

Aydın sürat konusunda ortalama üzeri bir futbolcu. Yani bir kanat için ne uçar, ne çok ağır kalır. Sürati gayet yerindedir ki bu süratte giderken şut çıkarabilir, pas atabilir. ilk anımsayacağımız pozisyon quaresma' yı sırtladığı pozisyon olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=775lEq1F9r4

Şimdi önce aydının pozisyon başlamadan durduğu yere bakalım. Sağda arkasında bir koşu kulvarı bırakmış, kaleye de ters ayak olmasına rağmen çok uzak değil. O arka kulvar bek bindirmesi için muazzam bir ortam ki sanırım deli dana gibi bindiren adam da eboue oluyor. Aynısının benzerini bruma eboue' ye atmıştı eboue de drogbaya çıkartmıştı kopenhag maçında. Şimdi aydının aldığı pozisyon harika. Topu kontrol şekli ve quaresma' yı sırtlaması da harika. Quaresma öyle hafif bir oyuncu da değil 70-80 bandında geziyordur kilosu büyük ihtimalle. Quaresmayı indirip çıkarttığı şutsa aydın seviyesinin bir tık üstünde bence. Formdaysanız kendi potansiyelinizin üzerine çıkabilirsiniz bazen. O topa vurursunuz, o topta sizin formunuzu ödüllendirir ara sıra. Bu golde gördüğümüz herşey harika. Bu harikalık da aydın yılmazın formda olduğu dönemde potansiyelini zorlamasıdır.

Aydın vasatın çok altına düşmezse yiğit gökoğlandan iyidir, yerli oynatma olayı varken de kadroda bulunması iyi olur. iç sahada olcan-aydın, aydın-bruma, aydın-amrabat, aydın-furkan gibi oynamalara izin verir ki basit maçlarda, yoğun tempolu dönemlerde aydın gayet kullanılabilir bir oyuncudur.

Takımda çok uzun süredir bulunup çok büyük patlama yapmaması yüzünden çok fazla eleştiriliyor bence. Şuan kendisi almanyada oynuyor olsaydı kendisi için takımında çok süre bulamıyor ama düzenli oynarsa patlama yapar bizde denecekti. Anadolu kulübünde oynuyor olsa bonservisi 5 milyon + x oyuncu olacaktı.

Entry özetine gelirsek, aydın size kupa getirecek takımın kanadı değildir. Kupa getirecek takımın kanadının gayet yeterli ve iyi alternatifidir.
bedava maaş alan futbolcu çakması.
patlayamayan büyük futbolcu adayı . hala bekliyoruz 30unda belki
Her sezon sakatlıklarla boğuşan oyuncu.
29 ocak 1988 doğumlu futbolcu. 4 hafta erken doğsaymış, bedelli askerlikten faydalanacaktı...

(bkz: 1 ocak 1988)
ülke tarihinin gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncusun. 50 yaşına gelse dahi ondan beklentiler hep yüksek olacak.