bugün

galaktik çağa ulaşmamıza rağmen, bir takım laiğimsi ve medenimsi ülkelerin harıl harıl fon yaratarak yaptığı uzay çalışmalarının getirisiyle 45 senedir ayı ayakyolu yapmasıyla beraber vızır vızır mekikler, uzay gemileri, efendime söyliim şatıllar geliştirerek uzayı keşfetme başarısına eşlik eden, bir takım açısal uzaklık, astreoid, elektromanyetik tayf, düğüm noktası, bolometrik ışınım gücü gibi terimleri insanlığa öğretmesine rağmen; hala palmiye altında götünü göbeğini yayarak petrol geliri ile aldığı toyota land cruiser (hem de benzinli) cipi ile çöl safarilerine çıkan, afedersiniz ama mintanı indirip sokakta kuytluk yere sıçan, deve yiyen bedevilerin nedense pek aya gidememesi durumudur.
Dinlilere dair determinant büken detay.
ayı ikiye bölmüş olanı bulunduğundan yukarı çıkmaya gerek duymamaktadırlar.
olsaydı kuran-ı kerimde yazardı zaten. şimdi biride çiker efenim şu ayette şöyle diyor der bak işte der bende göt olurum. nasıl olacaksa amk. neyse içtim şarabı... ne diyodum ben yahu.
ayın karanlık yüzüne çıktıklarından farkedilmemişlerdir.
Sen çıka çıka yolları eskittin bravo sana denilesi yazar beyanı.
atom gücü inkar, yeryüzüne fitne getirir, bu şu getirir, bu sapıklık, şu şeytanın yolu diye diye bilimdeki hiçbir şeyi geliştiremeyecekleri içindir. aynısı türkler içinde geçerli. ama non teist türk bilim adamlarına güveniyoruz. çünkü onlar müslümanların dine verdiği önemi bilime ve dünyaya veriyor.