bugün

ekonomisi iyi olan her ülkede asgari ücret ile krallar gibi geçinirsin. tek sorun yatacak bir yer diğer her şey ucuz. yabancı dizi ve filmlerde acitasyonların çoğu zaten evden kaynaklanır ah sevgili olum nikki seni hangi parayla okuturum haydi evlat kazan şu bursu. oranın fakirleri hatta arabasının içinde veya konteyner tarzı yerlerde kalırlar. orada en fakir dediğin adam bile çocuğunun ihtiyacını karşılıyor kafede garsonluk yaparak rahat 2 çocuğuna bakabiliyor. bizde çocuğun markette çikolata alması ayrı bir olay. çocuk ağlıyor ve anne babası o çikolatayı alamıyor sonra ekonomi çok iyi.
size çok yanlış anlatmışlar avrupayı. bilinen 3,5 ülke dışındaki ülkelerde yaşayanlar türkiye şartlarına göre 'zengin' insanlardır.

ben buranın fakiriyim (ayda 2 hafta, günde 3 saat çalışıyorum) ve eşimle benim yıllık gelirim 500.000 türk lirasına denk geliyor (vergilerden sonra, biz hiç vergi vermiyoruz bu arada, çünkü sınıf olarak fakir gözüküyoruz maliyede).

ben istesem evimin kirasının yüzde 80 ninide devlet ödeyecek (kötü niyetli insanlar değiliz, bunu da devlete yıkmak bize yakışmaz dedik)

şimdi siz karar verin ben en fakiriyken bu kadar para kazanıyorum (ay sonu hiç para kalmıyor, kumarbazım ben), sizce ab dekiler zengin insanlar mı?

hayatta hiç durmuyor burada 24 saat akıyor, adamlarda para bok niye yemesinler.
Batı avrupayı bilemem ama doğu avrupa ay sonunu getirmek için uğraşan insanlarla dolu.
bizden zenginler mi zenginler. gerisi çok da mühim değil.