bugün

Şerefsiz soyguncuların yeni dolandırıcılık tuzağıdır. Evet arkadaşlar az önce bir atm ye para çekmek için gittim. Bu bahsettiğim plaka ilk başta dikkatimi çekmedi cünkü atm nin tuş takımı rengindeydi. Para miktarını seçtikten sonra almayı bekledim lakin parayı çekemedim çünkü metal plaka parayı sıkıştırdı. Ben ilk başta bankanın taktığını düşündüm ancak öyle değilmiş. Her neyse hemen bankayı aradım. Onlarda bu bahsettiğim durumu sikayet kaydı oluşturup inceleyeceklerini söylediler. Bu para tabiki hesaptan düştü ama ben plaka yüzünden paranın çıkıp çıkmadığını göremiyordum. Her neyse oradan biraz ayrılmıştım ki bir arkadaşımı aradım. Konudan bahsettim birden hışınla bana atm nin yanına dönmemi ve o plakayı sökmemi söyledi ve bunun şebekenin oyunu olduğunu gazeteden gördüğünü söyledi. Hemen geri dönüp dediği gibi plakayı söktüm. Zor oldu ama söküldü ve karşımda para çıkış yerine sıkışmış çekmek istediğim tutar duruyordu. Hemen parayı alıp bankayı bilgilendirdim. Arkadaşlar pek bilinmeyen bu yönteme aldanmayın. Bu durumla karşılaştığınız zaman plakayı söküp paranızı çıkarın ve bankanızı haberdar edin. Dolandırıcılara engel olun.
dolandırıcılıkta sınıfı atlamış bir ülkeyiz vesselam. geçmiş olsun.
Dolandiricilikta sinif atlamis bi ulke olarak bunlarin olmasi gayet normal...
yahu o atmlerin kameraları yok mu o metal plakayı koyanlar görüntülenmiyor mu ? bu adamlar yakalanmıyor mu ya bu haberler sallamasyon ya da kimsenin sikinde değil milletin soyulması.