bugün

son yıllarda bariz görülen gerçekliktir. çevrede ateist-deist insan popülasyonunun bu kadar arttığı veya destek bulduğu ben başka zaman görmedim.

hatta bırak ateisti, deisti; camiye giden muhafazakar adamlar bile camiye gitmez oldu. en başta da bizim apartmandaki hacı amca. adam; namaz kılıp, oruç tutup, hacca gidip, cumaları kaçırmayan adamlar kul hakkı yiyor, hırsızlık yapıyorsa benim alnım onlarla aynı secdeye varmaz, gider evimde kılarım dedi. şaşırdım! böyle düşündüğü için tebrik de ettim kendisini.

tayyip erdoğanı burdan hakkaten tebrik ediyorum. bir toplum ancak bu kadar iyi bölünürdü. henüz 90lı yıllara kadar çoğunluğu modern muhafazakar olan bir halk; sayesinde yarısı aşırı dinci, yarısı da ateist, deist veya dine soğuk bakar oldu. ne kadar övünse az!
(bkz: bilinçlenen toplum)
dayatılan din sahtekarlığının artık bıkkınlık vermesindendir.

ulan siz müslümansanız ben neyim? sorusunu sorduruyorlar insana. ve boylelikle her sey de asırı uclar olusuyor. bir ortası yok.
bunun baslica sebeplerinden biri illuminatidir. illuminati tum dinsel inanclari yok sayip yeni dunya duzenini kurmayi planliyor siz farkinda olmasanizda her bir reklamda subliminal mesaj var.bunlari ogrenmek isteyenler ozelden yazabilir cok rahatca atarim size resimlerini subliminal mesajlarin sizin bilincaltiniz kaydediyor bir sekilde.bundan 15 sene once dine ne kadar onem veriyorduk simdi ne kadar arada koca bi fark var.
isin siyasi boyutu yok onlar dini somuruyorda zaten ona lafim yok ama dinin yavas yavas kaybolmasi illuminati ile alakalidir.
su götürmeyen gerçek. Ustaya teşekkürler bizi doğru yolla ittiği için.
Politik gorus ile degil, inanclar ile ilintilidir.
ilmi seviyeleri düşük olan imam ve din hocalarımız yüzünden olmaktadır. kendi okulumdan biliyorum okulumuzun din hocasında daha çok bilgi ben biliyorum. öğrenci sorularına cevap bulamayınca sonu tanrıtanımazlık oluyor.
Mantığı olan her insan zaten arastirdikca bildikce kayar bu gercege.ama sozde dini genclik yetistiren bir hükümet var artık nasil yetistiriyorsa tersine tepiyor.bir konu hakkinda ne kadar baski yaparsa o kadar geri teper bu kadar basit.
akp sayesinde din üzerinden siyaset yapılması ve buna göz yuman insanlardan dolayı insanın dinden imandan sogumasına sebebiyet vermiştir.