bugün

Aslı kendilerini zeki zannetmesi olan bir durum. Zeki olmak ayrı kendini zeki zannetmek ayrı tabi. Bu iddiada bulunana sorarlar;

Hani lan araştırma? Nerenden uydurdun ulan bunu da bir din sahibi olarak aklın sıra beni ve bizi aşağılıyorsun. Sana aldığın o nefesini ve aşağılık hayatını bağışlayan kişiyi biliyor musun da böyle konuşuyorsun ulan sen?

Koduğumun zekisi seni. Delille dayanakla gel bi dahaki sefer.
allah'ı inkar etmek mi önemli olan ya da hiçbir ahlak kuralının olmaması mı?... sadece herşeyi inkar edenler mi zeki oluyor... namuslu, onurlu, şerefli olmanın hiç mi önemi yok ya da kendini doğaüstü bir güce bir sürü sebeble birlikte inanmak mı suç. eğer bunlar yobazlıksa tamam beyler ben kabul ediyorum. vesselam...
Bir insanın zekası mensup olduğu dinle anlaşılmaz. Çünkü müslüman bilim adamlarıda vardır, hristiyan da, ateist de, yahudi de.
Not: Vikipedi'den Müslüman bilim adamlarına bakabilirsiniz.
dünyanın en büyük yalanlarındandır.
ya ben buna şöyle bakıyorum, bir profesör de musa nın denizi yardığına inanıyor, bir köylü hiç kitap açmamış da buna inanıyor.

yani inanç yönü insanı geri zekalı yapıyor bence, yoksa üst seviye düşünmeye gerek yok.
Ayni zamandada kördurler.
(bkz: iman gücü)
Güldüren açıklama.
görsel
iyi bir şeydir.

günün birinde doğru yolu bulabilirler.

kibri aşıp, kalbi açmak yeterli.
haha, bu nasıl bir ezikliktir aniden eksiliyorsunuz.

la bana hele biriniz anlatsın, musa nın denize yarıldığındaki mantıkla köylü ve prof ayrımını. ikisi de küçükken buna inandırılmış ve aklı almadığı halde buna inanıyor.

ben zekiyiz diye bir şey iddia etmiyorum ama dindarların geri zekalı olduğu çok açık.

ramazan paketi gibi din kabul edip, inandırılıp her şeyi akla mantığa aykırı olsa da kabul ediyorsunuz, ayrıca doğmaları bide zeka pırıltısı gibi gösterip kendinizi kandırıyorsunuz.

proveke etmiyorum, hayır ancak gerçekten ejderhaya inanan bir çocuktan beyin yönünde bir dindarın farkı gerçek anlamda, aklı ve mantığı gözetirsek yoktur.
çünkü norveçliler araplardan zeki.
yaratıcısına inanmayan nasıl zeki olurmuş.ha ismi zeki ise bilmem.
her şey tesadüf zaten değil mi zekiler.