bugün

Vardır böyle hatta babasıyla bayram namazına giden ateist bile gördü bu gözler. .
Öncelikle (bkz: yav he he)
Ateizmde katı kurallar yoktur zira kural yoktur .
Haliyle ailesinin bu duruma üzüleceğini bilen birisi bunu söylemeyebilir bundan daha iyi bir düşünce var mı ?
Hemde karşılığında cennet ve birden çok karı olmadan ?
bunun nedenini anlamak çok da zor değil aslında ama anlatalım yine de.

ailesini seven bir insansa ve ailesi de dinine bağlı kimselerse; ki dinen bir ateisti sonsuz gazap bekliyor olduğuna göre.
ailesini üzmek ve böyle bir şey yüzünden hayatları boyunca kahretmek istemiyordur.
yani en basitinden grip olduğunda bile üzülen insanları sonsuza kadar yanacağım diyerek neden kahredesin ki?
ne gerek var? zaten müslümanım diyen de benden farklı bir hayat yaşamıyor. yılda iki sefer bayram namazı kılıp müslümanım demektense onları da kılmayıp ateistim diyorum, benim ki daha dürüstçe bir hareket.

bunu da ergen bebeler gibi sağda solda haykırmaya, allah şöyle allah böyle diyerek insanları tahrik etmeye lüzum yok.
inanmıyorum işte, senin inancından da bir şey eksiltmiyor benim inançsızlığım.

neden bu bana saldırma hevesi? neden "ergen ateist" dediğin adamlarla aynı sularda yüzme isteği?
demek ki senin de ergen dediklerinden bir farkın yok. annatabiliyor muyum?
Sünnet masrafını geri ister babası.
Söyleyemez.
ateist değildir arkadaşların dediği gibi ergendir.
online oyunlarda yenilince rakibe allah, kitap, peygamber demeden söver. ramazan ayında yüzünü yıkarken çaktırmadan su yudumlar.
o onun ailesini ilgilendirmez çocuk istediği dini yaşar isterse dinsiz veya agnostik olur. ama türkiyede olsa çocuğu döve döve müslüman yaparlar. yapmasalar bile her fırsatta aşağılarlar.
eşim ve arkadaşlarım biliyor, annem ve kayınvalidem bilmiyor. çünkü dindar insanlar, hergün yasin okuyup namaz kılıyorlar. durup dururken neden üzeyim ki şimdi onları?

bu durum bence üzülecek bir şey değil ama onlar için dünyanın sonu gibi birşey.

ha bir de çocuklarıma şimdilik söylemiyorum. etki altında kalmalarına gerek yok. büyüdükçe görürler kendileri.

demek ki neymiş? bu eziklik değil bilinçli bir tercihmiş.
ailesi yobaz, kafa kesen, vahşi islam dinine mensup olduğundan olabilir. ben söyledim de ne oldu?

annem müslüman ve ben onun adına üzülüyorum. bir şey diyemiyorum annem olduğu için ama din onda afyon etkisi yapıyor. babamı zaten siktir et. o dinle kova yapıyor.