bugün

olması gerekendir.
çocuk yetiştirirken tanrının varlığı veya yokluğu anlatılmaması daha doğru olacak.

dinlerin gerçek ortaya atılma sebeplerini öğretmek yapılabilecek en doğru davranıştır.
Yetiştirme kavramı tamamen yanlıştır. Kişiyi kendi haline bırakıp tercihini kendisinin yapması için olanak sağlanmalıdır. Dimi ama?
Mantıklı olanını yapmaktır. Çocuğa kalıplar vermeden kendi kendine düşünmesine zemin hazırlamaktır. Oğlum veya kızım olursa blue çagından önce temel şeylerden fazlasını oğretmeyeceğim.
Allah'a inanmaz çay bardağina inanir. Ama mutlaka inanir.
Her cocuk ateist dogar. Ben de bunu surdurme niyetinde olurum sanirim.evet.
yapılacak en mantıklı harekettir. neden biliyor musunuz? Richard Dawkins'in güzel bir belgeseli var. Çocuklarda ki inanma eğilimini gösteriyor. Çocuklar bilim yerine inanmayı seçiyor. Çocukların bu zaafını kullanıp onlara din aşılayınca çocuk zaman ilerledikçe iyice içine gömülüyor bataklığın. daha sonra ortamlarda konuşunca ben çok şanslıyım iyi ki burada doğmuşum yoksa cehenneme giderdim diyor. hristiyanı,yahudisi,müslümanı,budisti hepsi aynı şeyi düşünüyor. fakat çocuk mantıklı bir karar verme aşamasına kadar din ve tanrı kavramları aşılanmazsa işte o zaman özgür bir birey olarak dinini seçebilir. ki dinler zaten mantıksız gelecektir. fakat din seçecek insan olacak mıdır? elbette olacaktır. sebebi uzun bir yazı dizisi olur. sonuç olarak sevgili dostlarım çocuklarınızı dinlerden,din adamlarından koruyun. özgür düşünmesini sağlayın. iyi ve ahlaklı bir birey olarak yetiştirin. ihtiyacımız olan şey daha fazla din değil daha fazla ahlak ve sağduyu.
Çocuğu özgür yetiştirmek ile arasında fark olduğunu göremeyecek andavallar var.
Nasıl ki çocuğu inanmaya zorlayanlar varsa(zorla inanç olmaz onu diyim) bunlar da zorla inançsız yapar. Hiç bilinçlendirmez. Çocuk da gerçek dünya ile karşılaşınca afallar.
Annen baban olmasaydı ateist olur muydun? Sorularına maruz kalacak çocuktur. Çocuk da muhtemelen araştırıp olurdum diye cevap verir.

Pek farklı birşey olacağını düşünmüyorum.
Sen yetiştir, din dersinde alırlar aklını.
Kesinlikle yapmayacağımdır.

Gerekli bilgileri, ahlakı ve öğrenme açlığını benimsettikten sonra istediği dini seçme hakkının onda olması gerektigine inanıyorum.

Benim tanrı inancım yok diye o da benim inançsızlığıma bağlı kalmamalı.
Yanlış yapıyorsunuz.
ahlaklı ise sorun yoktur.

tecavüzcü, hırsız, katil ya da en basitinden saygısız bir müslüman yetiştirmekten iyidir.

önemli olan tüm görüşlere saygılı nitelikli bir birey olabilmek.

edit: müslümansporluyum.
saksıda çiçek yetiştirmek daha kolay.
güncel Önemli Başlıklar