bugün

"Efendiler, sosyal hayatın kökeni, aile hayatıdır. Aile, açıklamaya gerek yoktur ki, kadın ve erkekten oluşur." sözünden anlaşılacak durum.

ilginç geldi açıkcası. belki de gece gece ben yanlış anlamış olabilirim ama eşcinsel evlilikler de bir aile değil midir?

kaynak: http://tr.wikiquote.org/w...a_Kemal_Atat%C3%BCrk/Aile

not: Atatürk'ü genel olarak severim. Şakirt veya Pkklı değilim. liberalim. /akpli liboşlardan değil/

edit: eşcinsel değilim, erkek sikmiyorum, boşuna ümitlenmeyin canlarım.
(bkz: saçmalama ayten çocuk olmaz götten)

iş bu entry asla eşcinselleri kötülemek için yazılmamıştır. ama atamızın her dediğinden bir kusur aramak hainliktir.
Atatürk'ün böyle normal bir sözünden nasıl farklı anlamlar çıkarabilen insanların bize var olduğunu gösteren başlık.
eşcinsel yazar söylemi.
(bkz: bayburttan pasifim mesaj atın demenin türkçesi)
bazı bukalemunları piyasaya çıkarmış bir durumdur. bu yanar dönerlere göre:
eğer bir şey yanlışsa ve bunu "ülkeyi kuran tek adam", "herkesin atası" olan biri, atatürk söylemişse, hiçbir sorun yoktur, sadece atatürk'ün tercihidir, onu ilgilendirir yalnızca. diğer insanlar sadece hin olduğu için yanılıyorlar ya da. çünkü atatürk öyle bir şey dememiştir.

ama günümüzü konuşacak olursak, bu anlayış ters işlemekte. bir başbakanı sevmiyorsanız eğer, onun her dediği yanlıştır. onun verdiği demeçler baştan aşağıya yalandır, yanlıştır, başkasının yaşamına müdahalede bulunmaktır, sadece kendisini ilgilendirmemekte ve sadece onun tercihi değildir.

doğruluk ve bir hükmün geçerliliği de kişiden kişiye değişiyor mu? galiba evetmiş onlara göre.
bir de atatürk'e eşcinsel yakıştırması yapanlar vardı halen var mı bilmiyorum. yazık günah bunlara.