bugün

atatürk ün ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen ve onu sürekli anıp överek ve atatürk olsa şöyle yapardı atatürk olsa böyle yapardı diyerek garip bir kendini tatmin etme hastalığıdır. kardeşim adam öldü kabullen putlaştırma. anan baban ölse iki günde unutursun değil mi.

tamam güzel işler yaptı ama yaptığı siyaset tam bir fiyasko yani yanlışlar doğruları götürür. birde bu sözlüğün bir hastalığı var, atatürk e en ufak bir eleştiride atılıyorsun. halbuki ona hakaret suçtur, eleştirmek değil. moderasyon ekibinde hukuktan anlayan yok galiba. atatürk e saygı duyuyorum iyi bir komutan olduğu için, sadece bu kadar.

hemen neysen tevfik i yapıştırın, şair sanılan bir kütüğün saçma şiirini. kardeşim mürekkep kurudu. kendinizi hapsetmişsiniz kalıpların içine ve yığmışsınız o kalıbın içine bütün basit düşüncelerinizi debelenip duruyorsunuz. devir değişti uyanın artık, eskimiş kemalist düşüncelerle bir yere varamassınız.
ne ararsin tanri ile aramda!
sen kimsin ki orucumu sorarsin?
hakikaten gozun yoksa haramda,
basi aciga niye turban sorarsin!

raki, sarap iciyorsam sana ne.
yoksa sana bir zararim, icerim.
ikimiz de gelsek kildan kopruye
ben durustsem sarhosken de gecerim.

esir iken mumkun mudur ibadet?
yatip kalkip ataturk e dua et.
senin gibi durzulerin yuzunden,
dininden de soguyacak bu millet.

isgaldeki hali sakin unutma,
ataturk e dil uzatma sebepsiz.
sen anandan yine cikardin amma,
baban kimdi bilemezdin serefsiz...
zamanla hastalık haline gelir. gördüğü her bünyenin aynı reaksiyonları göstermesi sonucu yayılıcı bir hale gelir.

(bkz: kemalistlerin aslında söylemek istedikleri/#7849700)
fettoş hoca efendi ve kürt said'i anmaktansa bu mübarek ebedi şefi anmak daha hayırlıdır en azından sevaba girer insan.
(bkz: kemalist kişilik bozukluğu/#4809839)
kuyruk acısından iyidir. rahmetli ne koymuş lan zamanında.
bakın, size çok net bir şey anlatacağım.
bir daha da bu konu hakkında zor konuşurum.
siz kimsiniz olm bi kere bana bunu söyleyin?
atatürk'e bok atmak sizin neyinize?
sevmiyorsan sevme. zorunluluğun yok. lakin bok atmak?!
orda dur koçum.
bu bir hastalık değil.
bu içten gelen bir şey. hatta bu bir sorumluluk.
niye mi?
çünkü bu ülkede atatürk'ün yaptıklarını unutturmak isteyen var.
çünkü bu ülkede paraya kul köle olmuş insanlar, atatürk'ün dediklerinin aksini savunuyorlar şimdi ve şeriat istiyorlar.
çünkü bu ülkede atatürk üzerinden çok oyun dönüyor. ve halkım bir çoğunu ciddiye almıyor, unutuyor.
çünkü bu ülkede insanların hafızası zayıf. sürekli birileri onlara anlatmazsa neyin ne olduğunu, unutuyorlar.

atatürk'ün yaptıklarını unutmak, kolay iş değil.
lakin 8 senelik bir beyin yıkama seansı da az değil.
biz işimizi garantiye alıyoruz.
atatürk'ü tekrar tekrar anıyoruz şimdi.
ulu önder e yaptıkları için minnettarlığımızı tekrar dile getiriyoruz.

noldu? battı mı?
batsın. iyidir.
Atatürk'ü sürekli anma ve övme,çömeliciler adını verdiğimiz insan müsvetteleri tarafından yönetilitiyor olma ve halkın çoğunluğunun da bu durumdan memnun kalması sonucu bir türlü kurtulamadığımız çömelicilerden, Atatürk'ü anarak ve överek gelecekten ümidimizi kesmeme yolunda yapılan bir zikirdir.
(bkz: hastayız işte)
ilgi çekmeye çalışma ve küfür yeme hastalığına sahip türden bünyeciklerin yapabileceği tespit. ama siz değil yakınlarınız daha çok çekiyor o ilgiyi. bildin mi?
yıllarca şeriat geliyor, kemalist dinimiz elden gidiyor deyip; aman atam kurtar bizi diye feryat ettirilip manevi duyguları ile oynanan halkın uyanmak yerine yatmaya devam etmesidir. yok babacım öyle bir şey kandırmışlar sizi. aynen ak partinin dinci sanılması gibi bir şey bu. hayır sistem denetimi ak partinin elinde olsa bile-ki değildir- beceremez bunlar eline yüzüne bulaştırır. yazılmış bir senaryo içinde figüran olarak kalmayın tek derdim budur. olayın sadece kurgusuna dar açıdan bakıp her şeyi tek kişinin üzerinde yoğunlaştırmak beyne zulümdür.
atatürk'e bir nevi aşık olmaktır. o kadar duygusal davranırlar ki bu aşık olan insanlar, tıpkı annesi "ee, evlenince ne yiceniz ne içceniz, işi bile yok" diye sevgilisini eleştiren kızlardan farksız olurlar.

yahu, atatürk'ü eleştiren kişi atatürk deşmanı, feto yancısı veya troll falan değildir. atatürk ün sonuçta bir insan evladı olduğunun farkındadır.
bu hastalığa bulanmış kişilikler, içerisinde atatürk kelimesinin geçtiği her cümlede salavata benzer yüceltme cümlesi ararlar. bunun dışındaki her türlü tümce beyinlerindeki sinir hücrelerinde kısa devre yaptırmaktadır. asıl ilginç olan ise sorsanız en uygar,düşünen,taşınan kendileridir. beyinlerinde kusursuz,eksiksiz,ruhani bir kişilik oluşturan bir 'kişi' kendini nasıl erdem ligine sokabilir?
velhasıl bunlar bu şekilde üretilip,programlanmıştır. maalesef tıbben de yapacak bir şey kalmamamıştır.
siyasi bilgisi az, güncel gelişmelerden habersiz, siyaset tarihi bilgisi ilkokul düzeyini aşmayan birçok vatandaşımızın hastalığıdır. alternatif birkaç söz söylemek yerine, atatürk zamanında şöyle böyle olmuştu deyip dururlar oysa atatürk yalnızca geçmişte liderlik etmiş bir devlet adamıdır.
bu hastalık değildir,bu zamanda atatürk'ü hiç olmamış yada bu ülke için herhangi bir şey yapmamış gibi göstermek isteyenlerin zoruna giden söylemdir. *
sabaha kadar övsen azdır birde bundan şikayetmi ediyorsun zındık! denilecek hadise.
eğer birine yaşadığın bugünlerini,özgürlüğünü,bağımsızlığını borçluysan sadece anmak ve övmek azdır.neden rahatsız olunur ki hem?adam ülkeyi satmadı,hiç bişeyi özelleştirmedi,ülkeyi soymadı bu rahatsız ediyor?bu kadar fedakar olması mı?çok yazık çok.onun gibi birinin gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz.
bu hastalık falan değildir ama atatürk e sürekli bok atmak bir obsesifliktir haliyle hastalık olur. genelde bu hastalığa halk arasında ibne ve yalaka dedigimiz kesime mahsus arkadaşlar yakalanır. türkiye de herkes malesef klavye başında artist kesilmektedir. normalde bu sözlerin kelimelerin hiç birini herhangi bir basın yayın organında sarf edemeyecekleri gibi sanal ortamda kimliklerinin belli olmadıklarını düşünüp fantezi kurup kurup yazmaktadırlar.

günümüz teknolojisi ve emniyet bu konuda çok sağlıklı ve istikrarlı çalışmaktadır. nasıl ki (bkz: pkk lı yazarları online ihbar etmek) online ihbar yapıyoruz pkk yanlısı arkadaşları ağır derecede atatürk e yada herhangi bir devlet büyüğüne hakarette bulunan birini de ihbar edebilirsiniz.

kimliklerinin tesbiti mi ? emniyet tarafından muhtemelen 1-2 dakika içerisinde yapılır.
o hastalardan biri de benim. geçmişini bilmeyen bir cahil, şerefsiz, haysiyetsiz, kansız gibi atamı inkar edeceğime, onu küçülteceğime, unutacağıma bu hastalıkla beraber ölürüm. onurum, gururum, haysiyetim benimle kalır.
hastalıksa ben bu hastalıktan gurur duyarım.
bize bu vatanı hediye eden.
cumhuriyeti ve muhasır medeniyetlere erişme sebebimiz olan.
o büyük ve güzel insanı övmek benim en büyük hastalığımdır.
evet atatürk'ün de hataları yokmudur.
peygamber efendimiz dahil bu dünyada hiç bir ademoğlu kusursuz değildir.
şairlere kütük diyebilen bir zihniyetten, atatürk hakkında sağlıklı bir yorum beklemek yersizdir. bu gibi düşünce yapısına sahip insanlar, çocukken aileleri tarafından atatürk şöyle kötü, atatürk böyle kötü şeklinde anlatımlarla büyütülüyor. %100 test edilmiş bir araştırmadır. Atatürk'ü kimsenin putlaştırdığı yok. türkiye cumhuriyeti için yaptıklarından dolayı, yeri geldiğinde anılıyor. bu arada atatürk'ün düşünceleri eskiyemez ve eskiletilemez. Atatürk kadar ileri görüşlüsü gelmedi daha bu türkiyeye.
bu bir hastalıksa ben kronik hasta olmayı kabul ediyorum, eğer O'nun yaptıklarını yapan yapabicek kapasitesi olan başka bir lider olsaydı bu milletin geçmişinde onu da sürekli anar ve onu överdim fakat başkası yok ve gelmeyecek de.bundan dolayıdır ki yalnızca O'nu övme ve anma hastalıgından muzdaribim aklım hayata erdi ereli.
Kemalist'im arkadaşım ayrıca putlaştırmak ayrı şeydir aşırı sevgi ayrı eğer hayata yeniden gelebileceğini bilsem kendi canımı feda edeceğim tek insan. (bkz: adammısın sen) (bkz: insanmısın sen) (bkz: embriyo kalmış gerici seni)(bkz: Bunları okuduysan hepsinin birleştirip kendinle fantezi kur!)
"ağlaya ağlaya fethullahı mı asnalım cüppeli'nin izinden mi gidelim" denilesi.
uluslar arasi dagilmakta olan bir yurdu tekrar toparlamistir bu saygi deger insan. napalim övmeyelimde? hani derler ya sen 20li yaslarinda ne yapiyordun diye? pc basinda oturup bu entryleri kurdugun cümleleri 1000 kez düsünüp imla hatalarina dikkat edip girerken sen atatürk'ün muhtesem zekâsini ve verdigi mucadeleleri göz ardi edemeyiz en azindan ben. hazimsizlik yapmayalim. atamizla gurur duyup onu analim ve övelim. yaptigi inkilaplar ve mucadeleler koskoca dünya'nin kaderini belirlerken biz simdi buradayiz ve türkçe konusabiliyoruz. hainlik etmeyelim.