bugün

(bkz: saydın mı lan) denilesi iddiadır.
uydurulmuş bir tarih, dünyanın hatta en komik fıkralarından bir tanesidir. ömrü savaşlarda ve savaşlardan sonra genellikle rakı sofralarında olmadı toplantılarda geçen bir liderin bu kadar kitap okuması alenen kemalistlerin mübalağasıdır. açık ve net.
görsel
herkesi kendi taptıkları gibi yalancı zanneden çomarların işine gelmeyendir.

atatürk'ün okuduğu kitaplar diye bir seri var hemşerim. yalan yok yani.
Kitap okuma hızına göre değişir. Her gün bir kitap bitirebiliyorum mesela ben. Ah merak etmeyin ince ve pamuk prenses tarzı değil. Eğer yapılan trollük ise milli değer üzerinden trollük yapmak ucuzluktur.
bırakın ya niye dert oldu size adam okumuş işte size ne yani bir eksik bir fazla okusa ya da okumasa size ne faydası var kendi için okumuş bitmiş olay allah allah 3957 entry girmemiş adam bunu tartışıyor gidin uyuyun.
Hadi hadi inanalım ; kalbiniz kırılmasın.

görsel
atam okumakla yetinmemiş ayrıca yazmıştırda.

atama savaş demişler önce eğitim demiş işgal zamanlarında bile bulduğu şanslarda öğretmenleri toplamış, toplantılarında ise öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır demiş.

atatürk gibi büyük bir lidere sahipken sırf içiyor dine yatkın değil diye bu kadar arkasından konuşulmaz.

onca ölüm ve kanın arasında hala aklı salim çıkmışsa bile ne kadar dirayetli biri olduğunu gösterir bu lütfen.

ayrıca osmanlıdaki padişahlara da sırf bazen atatürke laf eden kesim koyu osmanlıcı diye de kötü söz söylemeyin iki kesimde sizin geçmişiniz,atalarınız kabullenin artık.

ne mutlu türküm diyene.
Bu sayı Atatürk’ün altını çizdiği kitaplardan kaynak edinilerek yazılmıştır. Elbette beyinsizler bu adamın onca savaş içinde 9 kitap yazdığını ve şehir yapılanması üzerine bile kitap okuduğunu bilmez.

SiZ ALIŞIKSINIZ ÖZET OKUYAN LiDERLERE. Aklınız almıyor tabi.
adama taptığınız yeter allahınıza yönelin.
okuduğu kitapların sayısı ortalamanın çok üstündedir fakat bu kadar da değildir. zamanı yetmezdi çünkü. ha inceleyip göz attığı kitap sayısı olabilir tabi.