bugün

Hala öğretmenlik okuyan insanlar var. Şuan resmi olarak 500.000 kişi atama bekliyor. Ve şuan eğitim fakültelerinde okuyan kişi sayısı 240.000. Formasyon hakkına sahip olan fen-edebiyat-vs bölümlerde okuyan kişi sayısı 700.000 kişi. Yani 2-3 yıl sonra atanma bekleyen kişi sayısı 1 milyonu bulacak. Ve öğretmen açığı da %10 seviyesine indi. Toplam 80-90 bin açık var. Yani artık okumayın şu bölümü.
Ciddi ciddi mallıktır. Soruyorsun kaç yıllık mezunsun 2 diyor. Eh kardeşim sen girdiğinde zaten atama durumu belli niye okudun? Cevap yok. Evet.
Türkiye gerçeği sonrada ağlıyorlar televizyonlarda.
Şov hepsi.
Bunu biliyordun zaten.
türkiyede öğretmen adaylarının bilmesi gereken şey öncelikle şu; devlet herkesi atamaya kalksa, bu yükün altından kalkamaz.

bir sitede görmüştüm. adam almanca öğrt. okumuş. atanamıyoruz diye ağlaşıyor. bu insanlara ne denir ki ? özelde çalışmak zor geliyor. almanca öğretmenliğine özelde iiy para verilir. onu geçtim geçen gün iş ilanlarında gördüm almanca bilen banka çağrı merkezi çalışanı aranıyor diye. maaşı 5000 tl idi.

almanca,fransızca gibi dillerin öğretmenliğini okuyup atanmak isteyen adam cidden aptaldır.
Devlete kapak atma isteği vardır belki belki hayali öğretmen olmaktır.

Misak ben almanca öğretmeni olmak hiç istemem özelde çalışırsam çalışırım. Devletin kriteri yok bir kez öğretmen oldun mu ömür boyu gidersin ama özelde kendini geliştiremeyen çalışana s*ktiri çekerler net!
havadan 3 ay yatıp para almak isteyen kafirlerin işi. ayrıca öğretmen kadro sayısı belliyken yeterli boş sayı yokken yine öğretmenlik okumak kasıtlı bir eylemdir. yahu kadro yok nereye alacak devlet sizi hayal mi görüyorsunuz boşta okul yok. sonra ağlayın boş boş mantığınız yok mu sizin yer yok işte.