bugün

askerlik anısı anlatmaya başlamış olan ve bu esnada deli taylar gibi coşan adama maruz kalan adamdan bahsediyorum. ve onun yürek burkan dramından:

- yaa işte, sonra gittim dedim ki murat assubaya, komutanım dedim benim bu konuda bi suçum yok dedim. murat assubay kral adamdı esasında. beni de severdi.
+ hııı?
- bak oğlum dedi, tamam ben seni biliyorum ama bu iş bilal teğmene giderse diskoyu boylarsın dedi
+ eee?
- ondan sonra işte ben de dedim...

böyle bi diyalog işte. ve bunaltıcı bi şekilde devam ediyor. adam öyle bi gelmiş ki gazlara, kendi anılarının yanına başkalarının anılarını da katarak zirveye çıkmaya niyetleniyor. lakin onu dinlemek, ona onu dinlediğini hissettirmeye çalışmak, onu kırmamaya gayret göstermek... hey meen, çek vur beni daha iyi! çek vur ki bitsin şu işkence ulan!

bak babacım (hitap şekli olarak değil, hakiki babam) ben yaklaşık 26 yıldır dinliyorum senin anılarını. yemin ederim ki ezberimde. gözümü kapar tek tek anlatırım alayını. biz bunlarla büyüdük sağolasın. niye mahkum ediyorsun beni kendine? niye sahte sahte gülümsememe, seni onaylamama, dinliyormuş gibi görünmeme mahal veriyorsun? yapma bunu. babamsın, kötü konuşturtma beni!

- ehe ehe, baba yerim belli olmuş. izmir çıktı. ohh, sıcacıktır orası şimdi.
+ bornova'dayız. ben depo sorumlusuyum. bi akşam bilal assubay ge..
- eee?

ne ee'si yavrum! belki onyedinci dinleyişim bunu. lakin şu noktada pederi (pener hoze vardı bi ara. pembe dizide miydi neydi) takdir ediyorum ki, 20 senedir bilinçli olarak dinlediğim (ondan önceki senelerde de anlatmıştır muhakkak) anılarda zerrece değişim gözlemlemedim. yalan yokmuş yani. hakikatli adammışsın peder. (hoze dediğim, muhtemelen jose yazılıyordur. değil mi)

bilader, beni her daim sıfıra talim ettiğim fizik derslerinden sözlüye kaldır, askerlik anısı anlatma. o derece zoruma gidiyor. gece üstüme üstüme geliyor.
muhabbeti döndüğünde bir erkeğin terketmesi gereken üç ortam;

- çapkınlık maceraları
- kavga dövüş hikayeleri
- askerlik anıları *
genelde erkek muhabbeti futbol ve seks üzerine kuruludur. şimdi sen adama futbol dışında cok erkeğin olduğu birşeyden 2 saat boyunca bahsedersen o adam sıkılır. ama sabaha kadar yalan bile olsa şu kızı şuraya attım, bu kıza burda çaktım gibisinden maceralarını anlatsan ne dram kalır ne micheal jackson.
yakında askerden dönecek abim sebebiyle maruz kalmamın pek muhtemel olduğu durum.