bugün

ara sıra, asker sevgilinin baskısıyla utana sıkıla sevgilinin annesinin ziyaretine de gider bu. pek tatlı, yirim.
15 ay önce bırakıldığı gibi bulunamayan kızdır. Bir süre her şey çok güzelmişcesine devam eder bir süre sonra değişimi farkedersiniz.
delikanlı kızdır. evlenilecek kızdır.
fedakarlıgın ve askın dibine vurmus kızdır.
Gerçek sevgiyi hak edendir , candır o , el üstünde tutulması gerekir. Mutluluğun en kralına layıktır. Allah'ım bana da nasip et böylesini. Tamam size de nasip olur inşallah. Kendim için istediğim bir şeyi Müslüman kardeşim için de istiyorum ki; dua kabul olsun.
Gelecek kaygısıyla değil de, sevdiği için bekliyorsa saygı duyulacak kişi.
büyük ihtimalle asker dönüşü tanıdığı sevdiği kişinin kişilik değiştirmesine şahit olacak ve bunun için miydi? Diyecek kızdır.
temiz kız .harbi kız .en önemlisi zor bulunan kızdır.
sevgilisini çok seven ve ona sadık olan harbi kızdır.
alnından öpülesi ve evlenilecek kızdır.
sevgili olup olmaması önemli değildir. 15 ay beklemiştir ve hiç bi nane yeme(yecek)miştir. yarini ne kadar sevdiği askerlik haberini alınca dank etmiştir kafasına. Daha önce gizlendiği yalanlara artık yaslanmak güvenli değildir. Çünkü gidipte geri dönememek vardır. Karşılıklı ya da karşılıksız sevmiştir. Evet sevmiştir.
çok normal bir davranış sergileyen kızdır. şımarmasın hemen.
alnından öpülesi kızdır diyorum sahip olana şanslı olduğunu hatırlatmak gerek.
helal olsundur.
yapması gereken şeyi yapıyordur.

aldatmak günümüzde moda olunca bu da lütuf oluyor haliyle.
Sadakatin timsalidir, en masum duygularla saygıdan ellerini öpmek gerekir. Enderdir, çoğunlukla zor ihtimaldir.

(bkz: gözden ırak olan gönülden de ırak olur)
askerlik sonrası bırakanları mevcuttur adama koyar, içine bade koyar. madem bekliyorsun niye ayrılıyorsun, madem ayrılacaktın niye bekledin hey küheylan.

yıllarca unutulmaz askerliğin hakkari' de komando olarak yapıldığı zamanlarda telefonun çektiği yerlerde ben seni bekliyorum diye bol bol sitem eder. her gün beni istemeye gelecekler diye asker kişi üstünde baskı kurar.

nankördür, çekilmezdir, karşılık bekler.

kaçılması gereken kız tipidir bol bol evlilik hayalleri kurar. sivil hayatta dumurlar yaşanılan ilk günlerde posta konulmalıdır yoksa çok geç olabilir.

bu arkadaş hep geçmişin karanlık sayfalarında bir mazi olarak kalacaktır.

edit: keşke askerde beni bekleyen bir kız olmasaydı gidip hiç değilse adam gibi acı çekmeden askerliğimi yapaydım. o kadar operasyona gittim gazi olmadım. askerliğin bitiminde ki ilk ay gazi oldum yaram hemde kalbimden. şükür zor bir rehabilitasyon sürecinden sonra geçti, gitti, bitti.
bir de 15 ay bekleyip, 15 aydan sonra terkedilen kızlar var.
not: ben değil bir arkadaşım.
sevgilisi tarafından alnı öpülesi kızdır.tabi sevgilisi alından öpmenin ne anlama geldiğini biliyorsa.
Ayakları öpülesi kadındır.Zor bulunur.
sevgilisinin askere gittiği şehirde neler yaptığından habersiz kızdır. saftır. bekler durur. eleman orda ohooo...

not: sözlük, acı ama gerçek olan bu dostum kusura bakma.

asker yolu bekleyen kızlar isyanda sanırım. ama haftasonu izninde nerelere gittiklerini bilseniz bi ozaman görürüm sizi. siz evde onun fotoğrafına bakarken o... neyse.

- elime senden başkasının eli değmedi ayşe. *
karakterlidir. kimi aldatan, terkeden kahpeler gibi değildir.
Aynı şahsın Yarıda bıraktığı üniversitesini de bitirten kızdır.
Aldatmadan bekliyorsa evlenilesidir.
cefakardır. zira sayıları gün geçtikçe azalmaktadır.