bugün

askerden gelen arkadaşımın dediğine göre ilk bir hafta boyunca büyük tuvalete çıkmalarına engel olan aşılardır. Eh, o haftadan sonra tuvaletlerin durumunu hayal etmek istemiyorum. askere gitmedim daha, onun yalancısıyım.
Önce topluca revire girersiniz, üstünüzü çıkarmanızı söylerler, utana sıkıla üstünüzü çıkarırsınız çünkü alışkın değişsinizdir onca adamla beraber yarı çıplam aynı odada beklemeye. Daha sonra bir dosya dağıtırlar size. sağlık soruları vardır içinde. Onu doldurduktan sonra iki revirci gelir.Ortaya bir sandalye konur. Biri sağına geçer biri soluna. sen oturursun.onşar seni aşılar.budur yani.
tek sıra halinde sıraya girilir bu aşı öncesi. sağ ve sol kol omuzlara kadar açılır. sağlı sollu ellerinde şırıngalar ile bekleyen hemşirelirn oluşturduğu boğaza doğru ilerlenir. omuzlara aşı aynı anda yapılır. hani iğneden korkuyorum, vay efendim acırmış gibi nazlanmalar olmaz, olamaz. irrite edilirsiniz. tecrit edilip, eğitimi yarım bırakılmış maymun edilirsiniz. aman ha.

aşı sonrası tuvalet sendromu doğrudur. öküzler gibi yiyip ama sıçma hissi gelmemesi. yaklaşık 1 hafta kadar sürer. sonra sonra alışır bünye. bu arada kuş da kalkmaz. ibne oldum histerisi kaplamasın genç kardeşlerim. normal bir süreç. zaten geçecek 15 aylık süreç içinde dişi sinek bile fantazi dünyanıza geniş yelpazeler katacaktır. zira dişi namına sadece sağ eliniz elizabeth olacaktır yanınızda.

hazır yeri gelmişken; pantolon altına pijama giymek/@beysar
manisa/kırkağaç'ta 3 tane aşı yapılıyor ve tuvalete çıkma süresi 10 günü buluyor.
1.si tetanozdur kas içine yapılır tabiatı gereği kolu 3-4 gün ağrıtır.
2.si menenjittir deri altı dokuya yapılır ağrı-sızı pek hissedilmez
3.sü kızamıktır. 80-91 yıllarıda dahil olmak üzere bu yaş aralığında doğan askerlere yapılır. deri altı dokuya yapılır ağrı-sızı az biraz olabilir.
2 tane sağ kol'a, 1 tane sol kol'a yapılan aşıdır.
kollar sıvanır sıraya geçilir. karşılıklı duran iki hemşirenin arasına omuzlar hemşirelere bakılacak şekilde durulur. bir. iki. sıradaki.

saniye içinde iki aşınızı da olursunuz.