bugün

evet efendim...

asgari ücret yani ak parti sayesinde son 20 yılda afedersiniz üçe katlanan bir ücret olsa da gene de vasıfsız, zihni boş, zeka olarak pek varlık gösteremeyen kişilerin çalıştığı ancak cahil cühela kişilere layık görülmesi gereken bir ücrete çalışacak kadar aciz, vasıfsız, yoksun, çaresiz ve enayi olmak, olabilmektir.

yani insan kendi kendini bu kadar düşürmez arkadaşlar kusura bakmayın yani değil asgari ücret kaç para 1000 lira vardır heralde eşek misiniz günde 35 liraya 8 10 saat çalışıyorsunuz a.ına koyiyim hiç çalışmayın evde oturun daha evladır bundan. bu kadar kafa çalışmıyorsa bilemem tabi.

lan bir de okumuş olanları varmış bunların asgari ücretin üstüne çalışıyo 1.200 lira yemek sgk ya çalışıyor. afedersin de s.keyim sigortasını. 65 yaşına gelceksin de emekli olacaksın da lan zaten hastalık için yaptırıyorsanız gidin özelden yaptırın sigortanızı.

bu ne lan vallahi benim içim daralıyor 1.200 lira lan a.ına basiyim. kafanızı kullanın oğlum bakın yaz ayları geldi, ramazan geldi. fikir veriyim size gidin 35 kuruş balon fiyatı helyum uçan balonlar var ya. gidin 35 lira bakkaldan borç alın, pompası paket içinde zaten şişirin onları parka gidin bitane kafadan 1-2 saat içinde sizin gibi bütün ömrünü eşşşşek gibi geçiricek, hafta sonu tek lüksü çocuğunu avm de gezdirmek olan chicco bebek arabasıyla gezen eski kaşar anneyle orta düzey yönetici babaları s.kin orda 5 liraya satıp.

azcık kafanız çalışsın a.ına koyim bu kadar bedbaht olmayın, utanmayın da bu sizin zeka seviyenizse yapacak bişe yok tabi.
Patatesin fiyatı 10 kat artmıştır bu nedenle asgari ücretinden 10 kat artması lazımdır.
Bu yazının hakkettiği mantık çerçevesinde eleştiri buydu.
Aciz değil muhtaçdır.
bazıları da çıkıp alnının teri efendime söyleyeyim emekçilik falan bahsetmiş ama afedersiniz emeğinizin karşılığı 1000 lirayla s.ktirin gidin siz bune müstehaksınız hamallar.
Eli mahkumdur seçme şansı yoktur yoksa 10 kat kullanılıp bu ücrete tamah etmezlerdi bakmaları gereken aileleri var seçme şansları yok.
emeğin değerini bilmeyen bazı ibnelerce eleştirilmektir.

o insanlar arkanızı topluyor sizin efendi... ağır geldiyse verdiğin üç kuruş, al götüne sok.

işini de kendin yapıver bi zahmet.
Gıda mühendislerinin, işletim mezunlarının, ziraat mühendislerinin arayıpta bulamadığı maaştır. Eee rte raconu kesti "her Üniversite mezunu iş bulacak diye bir kaide yok " dedi çılgın kalabalıklardan alkış tufanı koptu (delirmemek elde değil). O zaman başbakandı.
brut 1.201,50 tl olan para, vergilerle falan bin liradan bile az oluyor. evet, baktim issizlik bilmem bir sey vergisi falan var. lan adam calismiyo ben calisiyom benim calistigimdan adama vergi kesiyolar. sikerim boyle duzeni dedim. ki zaten calismiyorum da, calissam derdim yani.
Emekle ve temiz yoldan kazanılan paranın; acizliginin, utanılacak yanının olmadığını kabul edemeyen insan dışı varlık beyanidir. Kazanılan para her ne olursa olsun helal yoldan çalışarak ekmeğini kazanan insan daima takdire şayandır.
emeğe saygı göstermek gerekir.