bugün

sürekli sınıfı kesme potansiyeline sahip kişilik. Yalnız da değildir vardır bi kankası muhabbettedir.
(bkz: arka cenah)
uykusu gelen öğrencidir,iki ders yatıp sonra ders bitiminde sigara ve kahvesini alır " çok sıkıldım lan" diye dert yanar.
(bkz: oğlum arka taraf)
sinifta seytana en yakin ogrenci muamelesi gorur. her bokun altindan illaki en arka siralardan suclu aranir. inat degil mi ben de o koordinatlarda olta atiyordum en muzur olaylara. guzel gunlerin gectigi, kadim dostluklarin ve kaypak insanliklarin da ogrenilebilecegi bir yerdir. Sadece geyik olarak bakmamak gerekir yani olaya. O konuda sinifin bayrak tasiyanlari oldugu zaten aşikardir. Ama dedigim gibi, bir bokluk yapilacaksa en iyi en on siradan yapilir. tum melek yuzlu seytan sosyetesi orada volta atar. kopyanin allahi da o siralardan cikmistir.*
uzmanlara göre; hakimiyet sahibi, liderlik kriterine önem veren öğrenci psikolojisidir.
öğretmen sırasında oturanın psikolojisini rahatlıkla bozacak modeldedir. özel mi seçerler nedir, en arkada oturup da dereceye oynayanına onur kuruluna seçilenine rastlanmıyor yav!
sürekli makara potansiyelli bir psikolojidir. oradaki öğrencilerin de hiçbir zaman arka ikili olduğu görülmemiştir. hep arka dörtlü olarak çıkmıştır bunlar karşımıza.
öğretmenin aslında sınıfın her yerini görebildiğini düşünemeyerek,muhabbetine devam gençlerin daha sonra hoca:
- oğlum ne konuşuyorsun? dediğinde,
- hocam ben konuşmadım ki.. dedirten psikoloji..