bugün

enteresan bir sorunsaldır, bir karşılaştırmadır.

Dünyadaki tüm insanlara en son dini göndermek isteseniz, bu din son din olsa, hak dini olsa, tüm insanlar için olsa, bu dini seçmeyenlerden mahşerde hesap sorulacak olsa sadece Arabistan'a bir elçi mi gönderirdiniz, yoksa dünyanın her bir yerine aynı anda aynı şeyleri anlatmak için birden çok elçiler mi gönderirdiniz?

bilemedim şimdi.
Dünyadaki tüm insanlara hitap edecek bir kitap gönderecek olsanız, sadece Arapça dilini mi kullanırdınız? Yoksa, ne kadar dil varsa o kadar dilde hazırlamış olduğunuz kitapları mı gönderirdiniz?
“Biz her peygamberi, kendi kavminin lisanı ile gönderdik, ta ki onlara hakikatleri iyice açıklasın”(ibrahim Suresi, 14/4)

Sana arapça denk geldiği için mi böyle yazdın ?
Kur'an-ı kerim de biz her kavme peygamber gönderdik deniyor ama yine de siz bilirsiniz.
Dünyadaki tüm insanlara hitap edecek bir kitap gönderecek olsanız, sadece Arapça dilini mi kullanırdınız? Yoksa, ne kadar dil varsa o kadar dilde hazırlamış olduğunuz kitapları mı gönderirdiniz?
din göndermezdim, insan minsan yaratmazdım. koskoca allah olcam, insan denilen boktan canlıyı mı yaratacağım? hahhhaha!

vs'nin alacağı versus.