bugün

amacladıkları eyleme cogu zaman basarıyla ulasan insanlar.
(bkz: allah akıl fikir dagıtırken orda bulunamamak)
genelde bunlar 5 li grublar halinde gezerler, jantlar çelik müzik sistemleri sağlam arabaları şahin görünümlü doğandır ve görükle etrafında dolaşırlar plakalar hep 16 dır.
vinç türünden araba kullanan tiplerdir. ya da bankta otururken arabayı şakacıktan üzerlerine sürüp can havliyle kızı banktan kaldıran tipitoşlardır.
kızları bellerinden veya müsait yerlerinden * * * bağlayıp bir binanın tavanındaki sağlam bir yapıdan * geçirip öbür ucunu arabaya bağlayıp muhtemelen birinci viteste ve düşük hızda ileriye doğru gitmek suretiyle kızları kaldırmaya çalışan tipler de bu tanıma uymaktadırlar. * *
kalkan götleriyle arabayı sürmeleri zorlaştığı için arabanın içinde kasılıp kalan tiplerdir..yazıktır günahtır.*
akşam hava karardıktan sonra bakırköy carousel önünde tonlarcası vardır. *
(bkz: kriko)
eğer arabasının markası ferrari ise hiç zorlanmadıklarını düşündüğüm tipler.
sürücü tarafında oturan er kişinin koltuğu yatırdıktan sonra sol kolunu cama dayayıp, sağ kolunu da direksiyon simidinin tam ortasına koymak suretiyle sürdüğü arabasına kız atma çabasındaki prototipidir. ayağını yerden kesmiştir, kendi gibi olmak isteyen bayanlara sağ ön kapıyı açmak için yakar benzini, arka koltuk her an... öfff bu entrynin gidişi pek hayra alamet değil....*
Benim anlamadığım nokta şu;
Bu kızlarımız daha önce arabaya binmemiş mi? Ailesinin arabası yok mu?
Tanımadığı ya da sırf arabası var diye birisi ile bu şekilde bir iletişime bir insan nasıl geçer?

Yani Araba olunca ne oluyor onu da anlamadım, aileme bu kadar arabasızlıktan dolayı sorunum olduğunu anlatsam, orta halli bir araba alırlar bana. Benim de abim var, arabası da var ve ben şimdiye kadar böyle bir şey ne duydum ne de gördüm. Bu duruma allah kimseyi düşürmesin, karaktersizlik bu.

Arabası olduğu için onunla olduğunu bilen ve farkında olan insanlara da yazık, bu nasıl bir kişiliksizlik.

Yani değişik geliyor bana böyle şeyler, insan olmadıktan sonra arabası olmuş, arabası olan sevgilisi olmuş ne mühim.