bugün

Arabanın gitmesini sağlayan şeydir. Evet.
Zenginlik göstergesidir. Yeteri kadar zengin olmayanlar genelde lpg veya mazot almaktadır. Benzin alma sıklığınız zenginliğinizle doğru orantıdadır.
toplanın beyler. çay-çitlembik müessesemizden anlatıyorum.

ilk arabam peugeot 206+. daha yeni işe başlamışım. benzin 3.60ken kilometrede 45 kuruş yakıyor amk. ama olsundu. koymuyordu. feda olsundu küçük beyaz kedi yavrusuna. serde piçlik olunca makasa giriyorduk. binbir türlü itlik yapıyorduk negzel.

lakin benzin istasyonlarında acı gerçekle yüzleşmeye başladım bir süre sonra. göt pompacı pompayı depoya sapladığında sayaçta artan rakamlara bakarken kendimi saving private ryan'da böğrüne pıçak sokulan yahudi askeri gibi hissediyordum bildiğin.

sayaçta artan rakamların ordinat düzlemindeki sayısal değeri arttıkça cüzdan inceliyordu amk.

sikerdim böyle aşkın ızdırabını. gundinin biri de arkadan vurunca soğudum artık arabadan. binesim gelmiyordu. cicim ayları bitmiş bildiğin kavgalar başlamıştı. bildiğin kadın tribine giriyordu lan araba. yaptığım eski piçliklere o an gülüp geçerken artık yüzüme vurmaya başlamıştı.

misal camı az araladın ya. pattadanak aşağı düşüyordu cam. kapatırsam siksinler diyordu sanki alenen.

bir sonraki gün bagaj kilidi bozuluveriyordu. sanki mini giymişken eğilmişçesine götümüz açık geziyorduk e-5'te.

sonra durduk yere radyo değişmeye başladı. hani sen film açarsın da hatun gelir yarrak kürek diziler açar ya aynen öyle.

lan göbek bağımı senle mi kestiler dedim bigün. anlaşmalı boşanmaya karar verdik. satışı koydum.

ama gel gör ki boşandıktan sonra bile nafaka aldı benden. bilmem ne masrafı için.

ilk bi kaç gün pişmanlıklarım olmadı değil. misal evden çıkınca bilinçsiz elim cebime giderdi ondan bir hatıra arar gibi.

sonra birgün dizel bir corollayla tanıştım. hani çocuklarının anası olacak kadınla göz göze gelirsin ya aynen öyle.

lan meğer ben daha önce nasıl bir eşeklik etmişim dedim kendi kendime.

bi daha benzin mi. icad edenin yedi ceddininin allah bin belasını versin.